Murat Gülsoy’dan yeni kitap: Belirsiz Bir Ânın Kıyısında

Mayıs 25, 2021

Murat Gülsoy’dan yeni kitap: Belirsiz Bir Ânın Kıyısında

Murat Gülsoy’un yeni öykü kitabı “Belirsiz Bir Ânın Kıyısında” Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Murat Gülsoy, Belirsiz Bir Ânın Kıyısında adlı yeni eserinde gerçekle gerçeküstünün sınırlarında dolaşan yedi öyküyle insan ruhundaki karanlık sırları ve tekinsizlik hissini yer yer muzip yer yer ürkütücü bir atmosferin içinde anlatıyor.

Tek katlı, bahçeli evlerin olduğu otoban kenarındaki gizemli mahalleden oyuncu belleğin dehlizlerine, kuyuya fısıldanan sırlardan mezarından kalkıp gelen ölülere, insan gibi makinelerin tuhaf dünyasından uykuyla uyanıklık arasındaki belirsiz anlara uzanan tekinsiz bir yolculuk; acımasız bir yazarın kaleminden çıkan uçuş korkusu ve nihai sonsuzluk.

#düş #tekinsiz #serüven #tuhaf #gerçeküstü #uykuhali #bilinçaltı

Sayfa sayısı: 264
Fiyat: 36 TL 

MURAT GÜLSOY, 1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkardı. Bu Kitabı Çalın adlı kitabıyla 2001 Sait Faik Hikâ­ye Armağanı’nı, Bu Filmin Kötü Adamı Benim adlı romanıyla 2004 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü, Baba Oğul ve Kutsal Roman adlı kitabıyla 2013 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü’nü, Gölgeler ve Hayaller Şehrinde adlı romanıyla da 2014 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü kazandı. Kitapları çeşitli dillere çevrilen Murat Gülsoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi, mühendislik ve yaratıcı yazarlık dersleri veriyor; sadece yazmayı değil, yazmak üzerine düşünmeyi de seviyor. 

muratgulsoy.wordpress.com

edebiyathaber.net (25 Mayıs 2021)

Yorum yapın