Mösyö Şokola’nın Resimli Yemek Kitabı’nın yazarı Berat Çokal Haziran’da okuyucularıyla buluşuyor

Mayıs 28, 2024

Mösyö Şokola’nın Resimli Yemek Kitabı’nın yazarı Berat Çokal Haziran’da okuyucularıyla buluşuyor

Berat Çokal, Düşbaz Kitaplar’dan çıkan Mösyö Şokola’nın Resimli Yemek Kitabı’nın yazarı Berat Çokal, okuyucularıyla bir araya geliyor. Çokal, 1 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te Minoa Akaretler’de, 2 Haziran Pazar günü 17.00’de Penguen Kitabevi Suadiye’de kitaplarını imzalayacak.

Kitap hakkında:

Düşbaz Kitaplar’ın geçtiğimiz günlerde okurlarla buluşturduğu Mösyö Şokola’nın Resimli Yemek KitabıMösyö Şokola ismi ve Instagram sayfasıyla tanınan Berat Çokal’ın 99 tarifinden oluşuyor. Kitaptaki çoğu tarifin vegan, vejetaryen ve glutensiz alternatiflerini de sunarak farklı beslenme modellerini de destekleyen Mösyö Şokola, kitabında yumurtalardan salatalara ve makarnalara, hamur işlerinden sebzelere, etlerden reçellere ve turşulara kadar zorluk dereceleri de belirtilmiş çeşitli tariflerini mutfak sevdalılarıyla buluşturuyor.

Çocukluk günlerinden bu yana ev mutfaklarında kazandığı tecrübelerini ve yıllardır bu alanda yaptığı araştırmalarını kitabında bir araya getiren Berat Çokal, dünya mutfağında kullanılan teknikleri ev mutfağına taşıyarak herkesin iyi yemek yapabileceğini göstermeyi ve mutfağa girmeye çekinen herkese mutfağı sevdirmeyi amaçlıyor. Daha ilk denemede tariflerin kusursuzca yapılmasını mümkün kılan açıklayıcı anlatımı ve detaylı tarifleriyle Mösyö Şokola’nın Resimli Yemek Kitabı, tecrübe gerektirmeksizin tezgâh başına geçen herkesin ev mutfağındaki başarısını üst düzeye çıkaracak.

edebiyathaber.net (28 Mayıs 2024)

Yorum yapın