Milliyet Sanat Haziran sayısı çıktı

Haziran 1, 2022

Milliyet Sanat Haziran sayısı çıktı

Milliyet Sanat Haziran sayısı çıktı.

Tanıtım bülteninden:

50 yılı ardında bırakan Milliyet Sanat, yeni sayısında kendisi gibi 50. yaşını kutlayan İKSV’ye geniş bir yer ayırırken İKSV Genel Müdürü Görgün Taner de kurumun geçmişini anlatıyor. “Yargı” dizisinin “Savcı Pars”ı Mehmet Yılmaz Ak’la Ayın Söyleşisi; serüvenine online müzayede platformu olarak başlayan ve Gümüşsuyu’ndaki fiziksel mekânında ilk sergisini açan Brieflyart; bu yıl 3.’sü Ayvalık’ta düzenlenen Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali; yeni romanı Zamansız’ı anlatan Latife Tekin; Nick Mason’s Saucerful of Secrets adlı grubuyla İstanbul’da konser vermeye hazırlanan, Pink Freud’un davulcusu Nick Mason’ın röportajı; yeni filminde sürpriz bir rolle izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Joaquin Phoenix ve çok daha fazlası Milliyet Sanat’ın yeni sayısında… Milliyet Sanat raflarda, dijital uygulamalarda ve Getir ile 81 ilde okurları bekliyor!

Haziran 2022 sayısının kapağında okurları, Türkiye’nin en önemli sanat kurumlarından İstanbul Kültür Sanat Vakfı karşılıyor. 20 yıldır İKSV’nin genel müdürlüğünü üstlenen Görgün Taner kurumun 50 yıllık geçmişini anlatırken vakfın bu yıl gerçekleşecek 50. İstanbul Müzik Festivali, +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali ve 29. İstanbul Caz Festivali’yle ilgili kapsamlı içerikler de okurları bekliyor. Naim Dilmener’in müzik dünyasının nabzını tuttuğu müzik sayfalarında Nick Mason’s Saucerful of Secrets adlı grubuyla Volkswagen Arena’da konser vermeye hazırlanan, Pink Floyd’un davulcusu Nick Mason, Milliyet Sanat’ın sorularını yanıtlıyor.

Yılın en sevilen televizyon dizilerinden “Yargı”da Savcı Pars karakterine hayat veren Mehmet Yılmaz Ak, Ayın Söyleşisi’nde Asu Maro’yla Pars Savcı’yı ve oyunculuk serüvenini konuşuyor.

Derginin plastik sanatlar sayfalarında Ilgın Seymen’in “İşsiz Nesneler – Canlılığın İzleri” adlı sergisini; Habip Aydoğdu’nun “Kırmızı Yine Kırmızı” başlıklı sergisini; Art Melek ekibinden Zeynep Can’ın 28 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek “Bodrum Atölye Buluşmaları”nı; küratör Nilgün Yüksel’in ise İstanbul’un sanat hayatına yeni bir soluk getiren Brieflyart’ı ve kurumun ilk sergisi “Kültürel Aktarımlar”ı anlattığı röportajlar yer alıyor. Usta fotoğrafçı Manuel Çıtak’ın ilk kişisel sergisi “islomania” ve Evren Erol’un “Biraz Öncesi” başlıklı sergisiyle ilgili inceleme yazıları da sanatseverleri bekliyor.

Milliyet Sanat Haziran 2022 sayısının sinema sayfalarında “Jurassic World: Hâkimiyet” ile izleyici karşısına çıkan Laura Dern’i, “Yaşamaya Bak” filmindeki rolüyle sürpriz yapan Joaquin Phoenix’i, 2. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’ni ve rock’n roll’un kadife sesli kralı Elvis Presley’in yaşam öyküsünü perdeye taşıyan “Elvis” filmini mercek altına alıyor. Yönetmen Ferit Karahan ise yurt dışında ve ulusal festivallerde ödüllerle karşılanan filmi “Okul Tıraşı”nı anlatıyor.

Seçkin Selvi’nin, Yolcu Tiyatro’nun “Gomidas” oyununu değerlendirdiği sahne sanatları sayfalarında Mirket Platform ekibi bu yıl Ayvalık’ta gerçekleştirecekleri Deniz SeviyesindeTiyatro Festivali’ni; ilk kez bir tiyatro metni kaleme alıp yöneten Selçuk Aydemir ile oyuncuları Pelin Karahan ve Korhan Herduran “Şaşırt Beni” oyununu anlatıyor.

Oyuncu Başak Daşman ikinci öykü kitabı Gördüm Çiçeği’ni, Latife Tekin ise yeni romanı Zamansız’ı anlattıkları röportajlarıyla Haziran 2022 sayısının edebiyat sayfalarına konuk oluyor. Bu yıl “Aşktan Edebiyat” temasıyla 14. yaşını kutlayan İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali’nin (İTEF) programı ve festivalin konuğu, Norveçli yazar Dag Solstad’ın röportajı da aynı sayfalarda okurları bekliyor.

Milliyet Sanat’ın Haziran 2022 sayısı, podcast evreninin en istikrarlı içeriklerinden birine imza atan Deniz Yüce Başarır’ın, sevdiği kitapları en az onun kadar seven arkadaşlarıyla konuştuğu podcast’i “Ben Okurum”u anlattığı röportajı ve Tülay Palaz’ın Ahmet Ümit illüstrasyonuyla sona eriyor.

Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.

milliyetsanat.com, instagram.com/milliyet_sanat, twitter.com/milliyet_sanat

edebiyathaber.net (1 Haziran 2022)

Yorum yapın