Mikroplara ÇOK YAKINDAN bakmaya ne dersiniz?

Şubat 27, 2018

Mikroplara ÇOK YAKINDAN bakmaya ne dersiniz?

Idan Ben-Barak’ın yazdığı, Julian Frost’un resimlediği Bu Kitabı Yalama, 5 ve üzeri yaş grubu için Mehmet Barış Albayrak çevirisiyle Uçanbalık Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Bu Kitabı Yalama, mikropların nerelerde ve nasıl barındıklarını çocuklara çarpıcı bir şekilde anlatan eğlenceli bir öykü. 

Idan Ben-Barak tarafından yazılan ve Julian Frost tarafından resimlenen Bu Kitabı Yalama 5 yaş ve üzeri okurlarını, tişört, diş, kitap ve deri gibi farklı yüzeyler üstünde bulunan mikroplar arasında bir gezintiye çıkarıyor. Üstelik “Min” adındaki minicik bir mikrobun rehberliğinde… 

Mikroplar her yerde. Bazen bir denizin dibinde, bazen Everest Dağı’nın zirvesinde. Hatta kimi zaman, bir kitabın içinde! Üstelik çok da küçükler. O kadar küçükler ki, onları görebilmenin tek yolu mikroskopla bakmaktan geçiyor… ya da daha kolayı, bu kitabı okumaktan. 

Komik öyküsü ve matrak çizimleriyle dikkat çeken Bu Kitabı Yalama, yüzeyleri çok yakından görme imkânı sağlayan elektron mikroskobuyla çekilen fotoğraflarıyla çocuk-yetişkin herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. 

Uçanbalık Yayınları’ndan yayımlanan, eğlendirirken bilgilendiren içeriğiyle farklılaşan bu komik kitap, etrafımızdaki her şeyin üzerinde bulunan mikropları ÇOK YAKINDAN tanıma olanağı veriyor. 

Bu Kitabı Yalama, hem büyükler hem de küçükler için, minik mikropların dünyasına doğru yapılan eğlenceli bir yolculuk.” Goodreads.com

Yazar Hakkında

Bu kitaptaki cümlelerin büyük kısmını, mikrobiyoloji alanında yüksek lisans derecesi olan Idan Ben-Barak yazdı. Kendisi çoğu zaman kütüphanede bulunur. Bazen de oldukça yüksek sesle konuşur. Melbourne, Avustralya’da yaşıyor.

Çizer Hakkında

Melbourne, Avustralya’da yaşayan Julian Frost, deneyimli bir animasyon film yönetmeni olmasının yanı sıra, illüstrasyon ve dijital oyun çalışmalarıyla tanınıyor. İşleri pek çok farklı ödüle değer görülmüştür.

edebiyathaber.net (27 Şubat 2018)

Yorum yapın