Masthead header

Metin Arditi İstanbul’a geliyor

Dünyaca ünlü Suisse Romande orkestrasının yöneticisi, yazar Metin Arditi, İstanbul’a geliyor.

Ağustos başında okurla buluşan Turquetto adlı romanıyla büyük ilgi gören yazar, 4 Eylül’de muhteşem bir kültür buluşmasına konuk olacak!

Haldun Hürel ve Metin Arditi’den “16. yüzyılda İstanbul ve Venedik”

Efsanevi “3 Hürel” grubundan tanıdığımız, sanat tarihi öğretim görevlisi Haldun Hürel ile Ankara doğumlu İsviçreli yazar Metin Arditi’yi bir araya getiren büyülü bir şey var: İstanbul ve sanat aşkı.

Ağustos ayı başında Can Yayınları’ndan çıkan Turquetto adlı kitapla Türk okurun ilk kez buluştuğu Metin Arditi, 04 Eylül’de Pera Müzesi’nde Haldun Hürel ile buluşarak hem kitabı hem de şehir ve müziğin edebiyata kattıklarını anlatacak. Halka açık gerçekleşecek olan etkinlik 19.00’da izleyicilere kapılarını açacak.

Bu söyleşi böyle başlar… 

Janet – Jak Esim’den unutulmayacak bir giriş!

1492’de İspanya’dan dünyanın birçok ülkesine, özellikle de Osmanlı’ya göç eden Yahudi toplumunun geleneksel müzikleri olan “Sefarad müziğini”, 30 yılı aşkın bir süredir araştırmakta, derlemekte ve yorumlamakta olan Janet – Jak Esim, 04 Eylül akşamı muhteşem bir mini konserle söyleşinin açılışını yapacak. Turquetto’nun konu edindiği 16. yüzyıl dönemi sefarad müziğinden en güzel örnekleri seslendirecek olan grup, kitabın atmosferini dinleyicilere birebir yaşatacak.

METIN ARDITI İSTANBUL’DA!

(Etkinlik Programı) 

Tarih: 04 Eylül 2012 Salı

Yer: Pera Müzesi 

19.00 – Janet – Jak Esim’le Sefarad Müziği Dinletisi 

19.30 – Metin Arditi ve Haldun Hürel:

16. yüzyılda İstanbul ve Venedik & Turquetto’nun İnanılmaz Öyküsü

edebiyathaber.net (29 Ağustos 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r