Mehmet Yaşin kimin gibi olmak isterdi?

Haziran 19, 2020

Mehmet Yaşin kimin gibi olmak isterdi?

Mehmet Yaşin’in konuk olduğu “Ben Okurum” podcast’inin yeni bölümü, Refik Halid Karay’ın Mutfak Zevkinin Son Günleri adlı kitabıyla dinleyenlere lezzet dolu bir yolculuk sunuyor.

Deniz Yüce Başarır’ın sohbetle bilgiyi buluşturan podcast’ine konuk olan Yaşin, “Refik Halid Karay bugün yaşasaydı zannederim yemek yazarlığı yapmazdı” derken, her zaman Karay gibi bir yemek kültürü yazarı olmak istediğini de dile getiriyor. 

Deneyimli yayıncı Deniz Yüce Başarır’ın podcast’i “Ben Okurum”, Refik Halid Karay’ın 1938’den ölümüne kadar çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan, kitaplaşmamış metinlerinden oluşan Memleket Yazıları serisinden bir kitapla, Mutfak Zevkinin Son Günleri ile devam ediyor.  Dinleyiciler bu kez Başarır ile birlikte çarşı pazara çıkıyor, sebze meyveleri seyrediyor, gösterişli konaklarda ağırlanıp dört başı mamur sofralara kuruluyor.

Bu olağanüstü lezzet yolculuğunda Deniz Yüce Başarır’a, Mehmet Yaşin eşlik ediyor. Ünlü gurme ve seyahat yazarı, Mutfak Zevkinin Son Günleri’ni “COVID-19’la beraber mutfakla tanışanların, mutfağı daha çok sevmeleri için keyifle okuyacakları muhteşem bir kitap” olarak niteliyor.

“Ben Okurum”un yeni bölümü, Refik Halid Karay gibi engin bir kültüre, keskin bir zekaya sahip, Türkçenin tüm inceliklerine hakim bir kalemi daha yakından tanımak isteyen yeme-içme meraklıları, yani şikemperverler için, bulunmaz bir fırsat sunuyor. 

Storytel Türkiye’nin sponsorluğunda hazırlanan “Ben Okurum”un tüm bölümlerine Storytel, Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast’ten ulaşılabilir.

edebiyathaber.net (19 Haziran 2020)

Yorum yapın