Masthead header

Mavi Kirazlar Dizisi’nin 3. ve 4. kitapları çıktı

Dört yazar –Sigrid Baffert, Jean-Michel Payet, Maryvonne Rippert ve Cécile Roumiguière dört farklı karaktere –Violette, Zik, Satya ve Amos’a can veriyor.

Dört genç, dört yakın arkadaş, yıllarca saklanan ortak bir sır… Onları birleştiren karanlığı, Paris’in ışıkları aydınlatabilecek mi?

Damları, sokakları, kafeleri, şiir ve filmleriyle kışa meydan okuyan Paris yeni bir yıla girmeye hazırlanıyor…

Mavi Kirazlar -3: Acele Etme

Arkadaşlık her sırrı paylaşmak mıdır? Sevdiğin insanı korumak için söylediğin yalan, seni suçlu kılar mı? Mavi Kirazlar yol ayrımında; istenmeyen konuksa, yolda.

Işık kısılmıştı, yavaş bir parça çalıyordu. Dans etmiştik. Hava sıcaktı, keyfimiz yerindeydi. Dili dudaklarımdan içeri girdiğinde paniklemiştim. Bana sarıldı ve saçlarımı okşadı. Beni bir daha öptüğündeyse hiçbir şey demedim. Bedenim onunkine yapışık, kendimi hareketlerine bıraktım. Işığın şiddeti artıp da, bizi görünür kılana kadar… Birbirimizden ayrıldık.

Satın Al

“Acele Etme”den bir parçayı aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

Mavi Kirazlar -4: Mavi Ay

Yol ayrımları, her zaman bu kadar soğuk ve korkutucu mudur? Yıllar önce temelleri atılmış bir dostluk, bugünü taşıyabilmenin sınavını veriyor… Ve perde iniyor.

Suya atladım… Hemen yakınımda iki siluet, iki beden, birbirine uzanan kollar ve bacaklar… O karambolde birini seçtim, kolundan yakaladım, hiç düşünmeden. Yine de o anda, diğerini bıraktığımın, feda ettiğimin farkındaydım. Kendime binlerce kez, ikisini birden kurtaramayacağımı söylesem de, derinlerde bir yerde, o an için elimi uzatacağım kişi olarak kimi seçtiğimi biliyordum…

Işıkları, sokakları ve aydınlık pencereleriyle “ters dönmüş gökyüzü”nü andıran Paris, yılbaşı sonrası sessizliğe gömülmüşken, dört yakın arkadaş; Violette, Zik, Amos ve Satya, üç yıllık bir karanlığı geride bırakmanın eşiğinde. Karanlığın sonrası ne kadar aydınlık, bunu su yüzüne çıkan sırlar gösterecek.

Satın Al

edebiyathaber.net (14 Kasım 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r