Masumiyet Müzesi’nin Londra sergisi büyük ilgi gördü

Şubat 4, 2016

Masumiyet Müzesi’nin Londra sergisi büyük ilgi gördü

1454419532_The_Museum_of_Innocence_at_Somerset_House._All_rights_belong_to_The_Museum_of_Innocence__1__detail_Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi’nin Londra Somerset House’ta açılan sergisi, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın saygın medya organlarında geniş yer buldu.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un 2008 yılında yayımlanan aynı adlı romanından ilhamla kurduğu Masumiyet Müzesi’nin Londra Somerset House’ta açılan sergisi Avrupa’da en önemli sanat olayları arasında yerini aldı. TurkishBank UK ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonla 26 Ocak’ta açılan sergiye başta İngiliz medya kuruluşları olmak üzere Avrupa’nın seçkin yayın organları büyük ilgi gösterdi. Sergi, Kıbrıs basınında da geniş yer buldu.

İngiltere’nin resmi yayın kuruluşu BBC’den World Service Radio’a kadar, sergi ile ilgili olarak yazar Orhan Pamuk’la geniş bir röportaj yayınladı.

Dünyanın en etkin finans gazetelerinden Financial Times’ın Life & Arts bölümünde Jackie Wullschlager imzalı yazıda sergi için “Tepeden tırnağa nostalji dolu, çılgın, görkemli, duygusal bir proje…” ifadeleri kullanıldı.

250 yıla yaklaşan tarihi ile saygın İngiliz gazetesi The Times, Somerset House’da açılan sergi vesilesiyle Türkiye için geniş bir yer ayırdı.

Haber ve yorumları ile tüm dünyanın nabzını tutan The Guardian gazetesi de serginin açılış günü ile ilgili özel haber yaparken sergiyi yorumladı.

Metro gazetesi de Masumiyet Müzesi sergisi ziyaretini Londra’da ‘To do list,’ (mutlaka yapılması gerekenler) arasında gösterdi.

Londra’da Somerset House Courtyard Rooms bölümündeki sergi 3 Nisan 2016 tarihine kadar açık kalacak.

edebiyathaber.net (4 Şubat 2016)

Yorum yapın