Masthead header

Mahmut Mutman’ın katılımıyla “Deleuze’ün Felsefesinde Hafıza ve Sinema”

Sanat Araştırmaları Merkezi, Ekim ayında başlattığı SanatHafıza program dizisinin ikinci oturumunda Prof.Dr. Mahmut Mutman’ı konuk ediyor.

Mutman ile “Deleuze’ün Felsefesinde Hafıza ve Sinema” üzerine konuşulacak programda önce Deleuze’ün Bergson’dan alarak geliştirdiği hafıza kavramı açıklanacak daha sonra ise bu kavramın sinema kitaplarındaki imge kuramı ile bağlantısı ele alınacak.

SanatHafıza 2

Deleuze’ün Felsefesinde Hafıza ve Sinema

Prof.Dr.Mahmut Mutman

29 Kasım 2012 Perşembe 18.00, Zeyrek Salonu

Prof.Dr.Mahmut Mutman

İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesinde çalışmakta ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans Programının koordinatörlüğünü yapmaktadır. Mutman’ın ilgi alanları eleştirel teori, post-yapısalcılık, edebiyat, film ve medyadır. Cultural Critique, Postmodern Culture, Toplum ve Bilim, New Formations, Rethinking Marxism, Anthropological Theory, Radical Philosophy, Third Text ve Parallax dergilerinde yayınlanmış çalışmaları, Oryantalizm, Hegemonya ve Kültürel Fark başlıklı bir derlemesi vardır. The Politics of Writing Islam: Voicing Difference başlıklı bir çalışması Continuum yayınları tarafından yayınlanacaktır. Mutman, Politics of Culture, Photography and Culture ve Cultural Studies dergilerinin danışma kurulu üyesidir.

edebiyathaber.net (23 Kasım 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r