Macera, “Kum Saati 2 / Japonya”yla hız kesmeden sürüyor

Şubat 21, 2023

Macera, “Kum Saati 2 / Japonya”yla hız kesmeden sürüyor

Fatih Tuncay’ın çocuklara yazdığı “Kum Saati 2 / Japonya” Bilgi Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kum Saati‘nde başlayan macera Kum Saati 2 / Japonya‘yla hız kesmeden sürüyor. Fatih Tuncay, sizi yine soluksuz okuyacağınız bir maceraya davet ediyor.

Bu sefer Emre ve arkadaşlarının başında çok büyük bir bela var! Geleceği yeşertecek tohumlar bir virüs yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu virüsle savaşmak zorundalar ve her geçen saniye onların aleyhine.

Çocuklar yüzlerini karanlığın şafağındaki güneşe mi dönecek yoksa çaresizce bekleyecekler mi? Korku mu galip gelecek, umut mu? Peki son hamleyi kim yapacak?

Hayat labirent gibidir. O labirentin sonunda bizi güzel bir şeyin beklediğini umarız. Bazıları hedefe ulaşmayı dener, tekrar dener, sürekli dener… Bazıları da yolun başında, ortasında ya da en son noktasında vazgeçer. Tercihlerimiz de bizi biz yapar.

Yazar hakkında

1978’de Antalya’da doğdu. Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.  2001’de öğretmenlik hayatı başladı. Halen sürdürmekte olduğu bu mesleğin yanı sıra tiyatro oyunları yazıp yönetti, kısa filmlerde sinema yönetmenliği ve senaristlik yaptı, ödüller aldı. 

edebiyathaber.net (21 Şubat 2023)

Yorum yapın