Lacivert’in ‘Deniz ve Edebiyat’ temalı yeni sayısı çıktı

Temmuz 18, 2022

Lacivert’in ‘Deniz ve Edebiyat’ temalı yeni sayısı çıktı

Lacivert öykü ve şiir dergisinin ‘Deniz ve Edebiyat’ temalı yeni sayısı okuyucuyla buluştu.

Tanıtım bülteninden:

Sığlaşan sözlerle, unutulan hayallerle, gözü dönmüş insanlığın acımasızca kirleterek tahrip ettiği güzelliklerini de akıldada tutarak denizlere, denizlerin öykülerine ses veren dosya konusu yazarları;  Çimen Günay-Erkol, Hülya Soyşekerci, Saniye Kısakürek, Raşel Rakella Asa,  Yonca Yaşar, Aydan Yalçın, Murat Erdin, Erdinç Akkoyunlu.

Fulya Bayraktar ve Saniye Kısakürek tarafından yapılan söyleşinin konuğu Murat Yalçın. Yalçın,  samimi sohbetiyle yazıya dair düşünülecek pek çok konuyu okurların dikkatine sunuyor.

 “Schopenhauer’ın Sanat Felsefesine Kısa Bir Bakış” denemesiyle A. Dilek Şimşek, “Ah” başlıklı denemesiyle Taner Özgür ve “Öykücüyle Günah Diyaloglar” başlıklı denemesiyle A. Çadırcı  dergi sayfalarında.

İtalyan Edebiyatı Üzerine Bir Eleştiri yazısıyla Elif Arslan ve  Dünya Edebiyatı başlığında Tanrı’yı Gören Köpek’in Mizahı yazısıyla Evşen Çerkeşli yer alırken  Ustalardan”  bölümünde ise;  Mizyâl Çakmak,Abdulakdir Bulut’un “İki Çocuk Yapıtı Üstüne Balina ile Mandalina”  isimli  yazısını Lacivert okuru için hazırladı.

Mehmet Utku Şentürk ise Kültür –sanat başlığında usta şair Nazım Hikmet’in sinemacı yönüne ışık tutuyor.

Öyküleriyle:

Şenol Gürel,Ülkü Yalım Günay, Deniz Ezgi Avcı, Kader Bolat Nesrin Bulat, Hüseyin Kılıç, Erdem Kıralı, Ebuzer Kalender

Şiirleriyle;

Nihat Ziyalan, Mehmet Rayman, Serkan Özer,  Ergün Gezici, Zeliha Aypek, Kadir Tepe, Mehmet Tektemur, Muzaffer Keten, Mustafa Seyfi, Edip Yeşil, Zeynep Arya, Duran Er, Bedriye Korkankorkmaz, Nizar Kabbani.

edebiyathaber.net (18 Temmuz 2022)

Yorum yapın