Lacivert’in 103. sayısının dosya konusu Leylâ Erbil

Ocak 17, 2022

Lacivert’in 103. sayısının dosya konusu Leylâ Erbil

Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi’nin 103. sayısı yayımlandı.  

Lacivert’in bu sayıdaki dosya konusu; 1950 kuşağı yazarlarından özgün ve ödünsüz kalemi ile Leylâ Erbil”.

Farklı eserler ve bakış açıları üzerinden hazırlanan “Ödünsüz Bir Yazar: Leylâ Erbil” dosyasının yazarları; Elmas Şahin, Hülya Soyşekerci, Burcu Şahin, Baran Barış, Emine Dikmen, Mehmet Çetiner ve Ahmet Oktay

Aydan Yalçın tarafından gerçekleştirilen söyleşi ile okuma ziyafeti sunan LACİVERT’in, 2022 yılındaki ilk konuğu şair Bircan Çelik.

Peşimizi Bırakmayan Dizelerbaşlığındaki deneme yazısı Muzaffer Keten imzasını taşıyor. 

Bayram Sarı, “Ali Teoman’ın Gizli Kalmış Bir Yazarlık Oyunu” başlıklı inceleme yazısı ile dergi sayfalarında. 

Dünya Edebiyatı bölümünde; A. Dilek Şimşek,Alman Edebiyatının önemli isimlerinden Hermann Hesse’yi dergi sayfalarına taşırken,Ustalardan” bölümünde; Mizyâl Çakmak,Vecihi Timuroğlu’nun, Salâh Birsel’in Kahveler Kitabı adlı yapıtı üzerine yazdığı yazısını Lacivert okuru için hazırladı.

Araştırmacı, yazar Müslüm Kabadayı Hüseyin Ozan Uyumlu’nun “Yol Divanı” adlı şiir kitabını, Ahmet Özer ise Naki Selmanpakoğlu’nun “İnsan Dediğin” adlı öykü kitabını Lacivert okurları ile paylaştı.

Öyküleriyle:

M. Gül Uluğtekin, Mehmet Cebe, Eser Avcı, Nurullah Aydın, Sadık Çubek, Ayşe H. Çetinel, Ahmet Fenar 

Şiirleriyle:

Bircan Çelik, Uğur Olgar, İbrahim Tığ, Gökhan Ertekin, Öner Fikri, Ferhat Nitin, Murat Tenetoğlu,  Hasan Ildız, Bilge Miray Aslan, Gülsüm Işıldar, İrfan Temel, Fatih Balkan, İbrahim Kara, Rabia Çelik Çadırcı, Fırat Kaçar, Cemal Karsavran

edebiyathaber.net (17 Ocak 2021)

Yorum yapın