Masthead header

Kültür Mafyası’nın 4. sayısı çıktı

Aylık kültür sanat dergisi Kültür Mafyası, 4. sayısıyla raflardaki yerini aldı.

Ailesinden ve yakınlarından aylarca uzakta, dünyanın dört bir yanında devam eden savaşları yerinde takip eden, haber ulaştırabilmek için hayatını ortaya koyan cesur gazetecileri, savaş muhabirlerini ocak sayısına konuk eden dergiye, farklı medya kuruluşlarından savaş muhabirleri, mesleğin Türkiye’deki yerini, savaş bölgesindeki çalışma koşullarını, sorunlarını ve yaşadıklarını yazdılar. Her bir muhabirin kendi kaleminden anlattığı savaş muhabirliği hakkındaki, “Savaş Muhabirleri Yazıyor: Bu görevde esir düşmek de var, ölmek de!” başlıklı haber dosyasını Kültür Mafyası’nın yeni sayısında okuyabilirsiniz.

Tuna Kiremitçi’yle son romanı “Gönül Meselesi” üzerine bir söyleşinin yanında,  Selen Uçer, Mehmet Ali Alabora ve Pınar Öğün’le yapılan röportajlar da yeni sayıda yer alıyor.

“2012 Sinema Raporu”, derginin dikkat çeken konusu.

“Sayfalar ve Haneler” bölümünde Işık Öğütçü ile Orhan Kemal hakkında konuşulmuş.

Andrey Platonov’un “Mutlu Moskova”sı, Amin Maalouf’un “Doğu’dan Uzakta”sı, Alain Corbin’in “Kokunun Tarihi” ve Muriel Spark’ın “Bayan Jean Brodie’nin Baharı” adlı kitaplarına dair yazıları da yeni sayıda bulmak mümkün.

edebiyathaber.net (8 Ocak 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r