“Kül Dağı’ndaki Kütüphane” 2017’nin sıradışı kitaplarından olmaya aday

Ocak 25, 2017

“Kül Dağı’ndaki Kütüphane” 2017’nin sıradışı kitaplarından olmaya aday

kuldagiScott Hawkins’in “Kül Dağı’ndaki Kütüphane” adlı romanı,  M. Boran Evren çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

İthaki Yayınları’nın fantastik/korku türünde yayımladığı “Kül Dağı’ndaki Kütüphane”, 2017 yılı içerisinde okuyacağınız en tuhaf kitap olacak…

İçi dışından büyük bir ev hayal edin ve bu evin kendisinin devasa bir kütüphane olduğunu varsayın. Kütüphanenin başındaki adamın adı “Baba.” 12 çocuğu olan Baba’nın hiçbiri öz evladı değil. Kütüphane’de 12 kategori bulunuyor ve her evladı ayrı bir kategoride uzman olarak görevli. Her dili bilen de var, ölüleri dirilten de; hayvanları kontrol edeni de var, şifa vereni de…

Bir gün “Baba” ortadan kayboluyor. O kaybolunca, çocukları Kütüphane’ye giremediği gibi, görevlerini de yapamaz oluyor. Her dili bilen kızı Carolyn, bir taraftan babasını aramaya koyulurken, diğer taraftan da işlerin devam etmesi için kardeşleriyle birlikte çaba gösteriyor.

Yazar Scott Hawkins’in ilk kitabı olan “Kül Dağı’ndaki Kütüphane”, fantastik kurgunun en yeni yeteneğinden aynı türe sürpriz bir armağan niteliğinde. Joe Hill, Stephen King, Neil Gaiman gibi usta isimlerle karşılaştırılan yazarın bu ilk eseri Türkçemize kazandırıldı.

edebiyathaber.net (25 Ocak 2017)

Yorum yapın