Masthead header

Küçük Vampir dizisi iki yeni macera ile devam ediyor

Angela Sommer-Bodenburg’un yazdığı, Amelie Glienke’nin resimlediği “Küçük Vampir” dizisinin yeni kitapları Küçük Vampir Büyük Komplo ve Küçük Vampir Sınıf Gezisinde, Gülderen Pamir çevirisiyle 9 ve üstü yaş grubu için hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Vampirlerle ilgili öyküleri elinden düşürmeyen Anton ile karanlıktan korkan sevimli vampir Rüdiger’in sıra dışı dostluğunu anlatan Küçük Vampir dizisi iki yeni macera ile devam ediyor.   

Angela Sommer-Bodenburg’un kaleme aldığı ve ilk kitabı 1979’da yayımlanan Küçük Vampir dizisinde toplam 21 kitap bulunuyor. hep kitap, tüm dünyada büyük beğeniyle okunan dizinin 12 kitabını ve Küçük Vampir Film Kitabı’nı geçen aylarda yayımladı.

Küçük Vampir 13 – Küçük Vampir Büyük Komplo

Anton, Rüdiger ve Anna, Saf Dilzade’nin gerçek bir vampir olmadığını düşünürler. Bu konuda duydukları da bu şüpheleri güçlendirmektedir. Acaba bu üçlü, nişandan önce gerçeklere ulaşma imkânı bulabilecek mi?

Küçük Vampir 14 – Küçük Vampir Sınıf Gezisinde

Anton bir okul gezisine katılır. En sevdiği arkadaşları Anna ile Rüdiger de onu yalnız bırakmak istemez. Anton’u ziyarete giderler. Gezinin son günü bir vampir partisi düzenlenecektir. Partide işler kontrolden çıkar mı dersiniz?

9 yaş üstü çocuklara hitap eden Küçük Vampir Büyük Komplo ve Küçük Vampir Sınıf Gezisinde kitaplarının çizimleri Amelie Glienke’nin imzasını taşıyor. Gülderen Pamir’in Almanca aslından dilimize çevirdiği kitaplar, 18 Ocak’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

ANGELA SOMMER-BODENBURG HAKKINDA

Alman şair, yazar ve ressam. Hamburg Üniversitesi’nde, 1968-1972 yılları arasında sosyoloji, pedagoji ve psikoloji okudu. 1972-1984 yılları arasında ise Hamburg’daki bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yaptı. 1984’ten sonra serbest çalışmaya karar verdi. Bugüne değin kırkın üzerinde kitabı yayımlandı, otuzdan fazla dile çevrildi, 20 milyonun üstünde sattı. 

Bilgi için:

www.hepkitap.com.tr

facebook.com/hepkitapp

twitter.com/hep_kitap

instagram.com/hep_kitap

edebiyathaber.net (18 Ocak 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r