Masthead header

Küçük Prens sahnede can bulmaya devam ediyor!

ıAfisSaint-Exupéry’nin dünyaca bilinen eseri Küçük Prens, Türkiye’de tiyatro izleyicisinin karşısına göz alıcı bir ekiple geliyor. Bitiyatro ve Theater an der Ruhr ortak yapımı olan proje Exupéry’nin aşk, savaş ve çocukluk özlemiyle geçen hayatından esinlenmeler taşımakta, yazarın bu ünlü eserinin yeniden okunması ve yorumlanması üzerine özel bir çalışma olarak sahnelenmektedir.

Tiyatroda farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimini önemseyen Avrupa’nın en önemli yönetmenlerinden Roberto Ciulli’nin önderliğinde daha önce Meksika, İran, Irak ve İspanya’da sahnelenen oyunun şimdiki durağı Türkiye. Almanya’daki Theater an der Ruhr’un kurucusu Roberto Ciulli’nin yönetimiyle sahnelenecek olan eser, Türkiye’de BİTİYATRO ile izleyicilere ulaşacak.Yönetmenin Bitiyatro ekibine getirdiği öneriyle çalışmalarına başlanan yapımda, tiyatro, sinema ve televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı Laçin Ceylan ve Nihat İleri oyuncu olarak sahneye çıkacaklar. Yapım Theater an der Ruhr’un 12 yıldır başarıyla sahnelenen ve ününe ün katan “Küçük Prens” inin bir Türkiye versiyonu olarak yoluna devam edecek.

Çocuk edebiyatına kazandırılmış bir eser olarak bilinen Küçük Prens adlı oyunun çocuklar için değil, yetişkinler için hazırlandığını belirtelim.

Perde açılırken hep beraber mırıldanalım: Hoşgeldin, Küçük Prens! Ve Saint Exupéry’nin dediği gibi:

Artık büyüdünüz ve oldukça ‘tuhaf’sınız. Aramayı unutmak ve gitgide ‘tuhaf’laşmak bir yetişkinlik hastalığıdır belki. O zaman hatırlayalım: “Yalnız çocuklar ne aradıklarını bilirler.”

YAZAN: Antoine de Saint Exupéry

YÖNETEN: Roberto Ciulli

YÖNETMEN YARDIMCILARI: Christine Sohn,Hümay Güldağ Belgin

DEKOR ve KOSTÜM: Özlem Ölçeroğlu,Şebnem Ölçeroğlu

IŞIK: Metin Belgin,Önder Ay, Polat Niloğlu

MÜZİK: Gerd Posny

GRAFİK TASARIM: Bâlâ Kavlakoğlu

OYNAYANLAR: Nihat İleri, Laçin Ceylan

Proje:Bitiyatro ve Theater an der Ruhr ortak yapımı   Süre: 1 saat 20 dakika

Oyun, 21 Şubat 2014 Cuma 20:30 da ve 14 Mart 2014 Cuma 20:30 da Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşacak.

Biletler  Biletix Çağrı Merkezi:0216 5569800,Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve oyunun sahnelendiği tiyatro gişelerinden temin edilebilir.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ

21 Şubat 2014 Cuma  20:30

14 Mart 2014 Cuma   20:30

Ücret Bilgisi : Tam 40 tl  İndirimli  25 tl

Adres : Zeytinoğlu cad. No:8 Akatlar ,Beşiktaş ,İstanbul

edebiyathaber.net (20 Şubat 2014)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r