Masthead header

Korkusuz Isabelita: Bu kızlar hem güzel hem açıkgöz hem de cesur

Otuzun üzerinde kitaba imza atan ve yapıtları birçok dile çevrilmiş olan İtalyan yazar Beatrice Masini’nin  “Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar” dizisi,  Korkusuz Isabelita ile devam ediyor…

Beatrice Masini, “Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar” dizisindeki her kitabında belki farklı bir hikâye anlatıyor, ama hepsinin merkezinde güzel, açıkgöz ve cesur kızlar yer alıyor. İlk kitap Yalancı Aynalar’da küçük prenses Agata, ikinci kitap Kocaman Ayaklı Çocuk’ta bayrak direği uzunluğundaki ayaklara sahip Menta, üçüncü kitap Kral Kızının Armağanı’nda bilge bir kralın en küçük çocuğu olan Uma, dördüncü kitap Ejder Çocuk’ta da Yeşil Balıklar Ülkesi’nden Min ile tanışmıştık. Dizinin yeni kitabında da korkusuz kâşif Isabelita’yla karşılaşıyoruz.

Isabelita’nın babası Pedro de Silva, başarılı bir kâşif; evleri kupalarla, sertifikalarla, başarı belgeleriyle dolu. Bilindiği gibi kâşifler sabahları işe gidip akşamları dönmezler, cumartesi pazarları yoktur onların. Pedro de Silva da vaktinin büyük bir kısmını dünyada kimsenin henüz bilmediği yerleri keşfederek geçiriyor, dolayısıyla doğduğu şehirden, karısından ve sevgili kızı Isabelita’dan ister istemez hep çok uzaklarda bulunuyordu. Ancak çok sevdiği karısını kaybedince Isabelita’yı da yanına almaya karar verir Pedro de Silva. Böylelikle Isabelita’nın kâşiflik maceraları da başlamış olur… “Isabelita korkudan çok merak duyuyordu. Hem onu bekleyen korkunç tesadüfleri nereden bilecek, kâşiflerin zor mu zor hayatlarını gözünde nasıl canlandıracaktı ki? Valizlerini yaptı ve babasıyla beraber bir sonraki maceraya atılmak için hazırlandı.”

Kitabı Nükhet Amanoel çevirmiş, Desideria Guicciardini de resimlemiş. Kitap 7-9 yaş için ve 72 sayfa.

edebiyathaber.net (3 Eylül 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r