Kıvılcım saçan karakterleriyle bir anne-kız hikâyesi: “Black Canary – Alevlen”

Haziran 9, 2020

Kıvılcım saçan karakterleriyle bir anne-kız hikâyesi: “Black Canary – Alevlen”

Meg Cabot’ın yazdığı, Cara McGee’nin resimlediği “Black Canary – Alevlen”, Min Soo Kim çevirisiyle Dinozor Genç tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

On üç yaşındaki Dinah Lance kim olduğunu, ne istediğini ve nereye gittiğini tam olarak bilen bir genç kızdır. Önce en yakın iki arkadaşıyla birlikte müzik grupları savaşını kazanacak sonra Gotham Şehri Genç Polis Akademisi’ne katılarak suçluları yakalayacak, tıpkı babası gibi. Kim bilir, belki de rock yıldızı arkadaşlarıyla dünyayı bile kurtarabilir… Ama önce grupları için bir isim bulmaları gerekiyor.

Fakat gizemli biri Dinah’nın planlarına çomak sokmaya, arkadaşları ve ailesini tehdit etmeye başlayınca işler karışır. Dinah, hayatın tüm inişli çıkışlı notaları arasında annesinin ve kendisinin gizemli geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenir.

Cara McGee’nin enerji dolu çizgisi, Meg Cabot’ın markası haline gelmiş kıvılcım saçan karakterlerini ve diyaloglarını bir araya getiren bu anne-kız hikâyesi, iyisiyle kötüsüyle, bizi özgün kılan kimliklerimizi kaybetmeden büyümemizi anlatıyor.

edebiyathaber.net (9 Haziran 2020)

Yorum yapın