Kitap Eki Dergisi’nin 14. sayısı çıktı

Nisan 12, 2021

Kitap Eki Dergisi’nin 14. sayısı çıktı

Kitap Eki Dergisi’nin Köy Enstitüleri temalı 14. sayısı yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Pandemi tüm yaşantımızı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Her alanda olduğu gibi Kitap Eki olarak biz de bu olumsuz tabloda “payımıza düşeni” aldık. Her ay sizlerle buluşturduğumuz dergimizi pandemi süreci sona erene kadar 2 ayda 1 yayınlamak zorundayız. Ayakta kalabilmek için bulabildiğimiz en iyi çözümün bu olduğunu belirtmek isteriz. Umuyoruz ki bu olumsuz süreç hızlıca biter ve biz de sizlerle her ay buluşmaya devam edebiliriz.

Kitap Eki dergisinin 14. Sayısı Nisan ve Mayıs aylarında raflarda sizleri bekliyor olacak. Dergimiz yine dolu dolu bir içerikle yayınlandı. İlgiyle takip ettiğiniz yazarlarımız ve kitap incelemeleri yine sayfalarımızdan sizlere sesleniyor.

Cumhuriyet tarihinin en önemli örneklerinden biri olan Köy Enstitüleri’ni kapağımıza taşıdık. Alkan Özdemir ve Erdal Büyüktaş’ın kaleme aldığı yazılarla Köy Enstitüleri sürecini derinlemesine inceledik.

Felsefe okurlarının yakından tanıdığı yazar Sadık Usta okurlarımızı kapağımızdan karşıladı. Damla Karakuş’un gerçekleştirdiği röportajımızda Sadık Usta sevenlerine dolu dolu bir “merhaba!” dedi.

Editör ve yazar olarak yakından tanıdığımız Zümrüt Bıyıklıoğlu, sinema sektörünün yorulmak bilmeyen emekçisi Korkut Akın, Dark İstanbul’un hikâyesini bizlerle paylaşan Sami Dündar sayfalarımızda yer aldı ve okurlarımız için sorularımızı yanıtladı.

Öykülerle sürdürdüğümüz yolculuğumuz da devam ediyor… Nilgün Çelik, Kenan Biberci, Ezgi Özsan ve Özge Akdeniz birbirinden güzel öyküleriyle içinizi ısıtacak…

Sayfalarımızda çocuklar için kitap incelemeleri devam ediyor. Çocuklarınız için kitap belirlerken sayfalarımızı incelemeyi ihmal etmeyin. Ayrıca çocuklar için hazırladığımız vitrin sayfalarımız devam ediyor.

Yayınevleri yoğun uğraşlar sonucu okurlarla buluşturduğu kitapları dergimize de göndererek büyük bir fedakarlık yapıyor. Biz de Kitap Eki olarak “Bize Gelenler” sayfamızda bu kitaplara yer veriyoruz. Görünen o ki yakın zamanda “Bize Gelenler” kategorimizi genişletmek zorunda kalacağız. Bize Gelen kitapları siz okurlarımıza tanıtmaya devam edeceğiz.

Kitap Eki dergisinin 14. Sayısı raflarda okurlarını bekliyor…

Kitap Eki dergisinin 14. sayısında yazanlar:

Adnan Saracoğlu, Alkan Özdemir, Aynur Kolbay, Burcu Karakoç, Damla Karakuş, Doğuş Sarpkaya, Erdal Büyüktaş, Ezgi Özsan, Irmak Şahinoğlu, K. Kıymet Bilir, Kamuran Kaya, Kenan Biberci, Korkut Akın, M. Şeref Özsoy, Merve Okçuoğlu, Meryem Ermeydan, Mesut Kara, Nazlı Berivan Ak, Nil Cihan, Nilgün Çelik, Nilüfer Altunkaya, Özge Akdeniz, Özge Arıkal Gönül, Özlem Şirin, Seda Elhan, Serkan Murat Kırıkcı, Serkan Parlak, Servan Altıkanat, Tolga Aras.

edebiyathaber.net (12 Nisan 2021)

Yorum yapın