Masthead header

Kitap Cumhuriyeti kuruldu

Türkiye’nin ilk dijital kitap platformu, Kitap Cumhuriyeti kuruldu. Kitap Cumhuriyeti’nin Yayın Kurulu’nda Müge İplikçi, Ömer Turan, Tuğba Dedeoğlu Demir, Emrah Polat ve Feridun Andaç bulunuyor. Edebiyathaber.net üzerinden tüm türlerde kitap yayımlayacak olan Kitap Cumhuriyeti, Emrah Polat’ın Terra Rosa adlı öykü kitabıyla yayın hayatına başladı.

Kitap Cumhuriyeti neden kuruldu?

Kitap Cumhuriyeti okurlarına, web’ten, tabletten, mobilden ve bir süre sonra e-kitap okuyucudan erişilebilir nitelikli ve ücretsiz kitap sunma deneyimini yaşatmak için yola çıktı. Yani Kitap Cumhuriyeti yayınevi değil, dijital bir platform. Kitap Cumhuriyeti’nde sadece uzman ekibimiz ve yayın kurulumuzca değerlendirilip seçilen kitaplar yayımlanacak.  Ancak gönderilen her dosyanın titizlikle inceleneceğini belirtmeliyiz.

Yazarlar için Kitap Cumhuriyeti!

Yazar ve yazar adayları; Kitap Cumhuriyeti’ne başvurabilir, başvurular yayın kurulumuz tarafından titizlikle değerlendirilir. Yayımlanmasına karar verilen kitap için tüm süreçler uzman ekibimizce organize edilir. Yani düzelti, son okuma, kapak tasarım, tanıtım metni, iç tasarım hizmetlerinin tamamı sunulur. Gerekirse yazar, geliştirici editörlük hizmeti de alabilir. Yayıma hazır hale gelen kitaplar edebiyathaber.net üzerinden ücretsiz, sınırsız ve süresiz olarak indirilebilir. Ayrıca Kitap Cumhuriyeti kitaplarının tanıtım ve duyuruları edebiyathaber.net sosyal medya hesapları üzerinden yapılır. 

kitapcumhuriyeti@edebiyathaber.net adresi üzerinden merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinmeniz mümkün. Unutmayın: “Kitaplar özgürlük ister!”

Yayın İlkeleri

“Kitaplar özgürlük ister!” sloganıyla yola çıkan Kitap Cumhuriyeti, nitelikli yayıncılığın olmazsa olmazının yayın ilkelerinden geçtiğini bilmekte. Bu bağlamda Kitap Cumhuriyeti’nde;

1-      Irk, cinsiyet, sosyal düzey, dini inanç ve fiziki farkları aşağılayan kitaplar yayımlanamaz.

2-      Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı kitaplar yayımlanamaz.

3-      Şiddet ve zorbalığı özendirici veya kışkırtıcı, çocukları olumsuz yönde etkileyici, bireyler, topluluklar ve uluslar arasında nefret ve düşmanlığı körükleyici kitaplar yayımlanamaz.

4-     Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan lakap ve ifadeler içeren kitaplar yayımlanamaz.

(edebiyathaber.net)

 • Onur Akıncı - 01/10/2020 - 00:59

  Yazar nerden kazanacak parayıcevaplakapat

 • Fehmi GİLDİROĞLU - 02/10/2020 - 06:14

  Üye olmak için ne gerekiyorcevaplakapat

 • fatih beker - 21/10/2020 - 21:24

  bilgilenmek isterim
  teşekkür ederimcevaplakapat

 • Ayper Canbullu - 06/11/2020 - 09:03

  Üye olmak ve kitap yayınlatmak İçin neler gerekiyorcevaplakapat

 • yılmaz yıldırım - 24/02/2021 - 21:50

  Merhaba fanzini ilgiyle takip ediyorum. ben de hikayelerimi paylaşmak isterim.
  İsmim yılmaz. 30 yaşındayım ve yüksek lisans yapıyorum aynı zamanda birçok işte çalışıyorum. haftanın dört günü dershanede öğretmenlik yapıyorum.
  yazılarımı ekibinizin değerlendirmesine sunacağım bir adres paylaşır mısınız
  iyi çalışmalar, başarılarcevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r