“KE” dergisinin 5. sayısı çıktı

Ağustos 31, 2020

“KE” dergisinin 5. sayısı çıktı

Kartal Belediyesi tarafından 2 aylık periyotlarla çıkarılan edebiyat, sanat, kültür dergisi “KE”nin 5. sayısı yayımlandı.

Bundan önceki sayılarını Sunay Akın, Zülfü Livaneli, Latife Tekin ve Birhan Keskin’e ayırmış olan dergi, bu sayıda, Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görülen yazarımız Orhan Pamuk’u selamlıyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in dergide yer alan “sunum”undan:

“Dergimizin 5. sayı konuğu; güçlü ve özgün yapıtlarıyla, ülkemiz sınırlarını aşan, 2006’da Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görülen yazarımız Sayın Orhan Pamuk… Orhan Pamuk’un, Nobel Edebiyat Ödülü dışında, uluslararası pek çok ödüle de değer görüldüğü bilinmektedir. Ancak ‘Nobel’, bu başarıların ‘nirengisi’dir. Gerek Nobel Edebiyat Ödülü’nü alarak, bu ödülü kazanan ilk Türk yazarı olması bağlamında, gerek yapıtlarının dünyanın sayısız dillerine çevrilerek ilgiyle okunması anlamında, değerli yazarımızla gurur duyuyor, dergimizin konuğu olmasından dolayı da büyük bir heyecan yaşıyoruz.”

“KE”nin Orhan Pamuk çalışmaları Büşra Şahin, Abdullah Ezik, Belma Fırat, Erhan Sunar, İrem Uzunhasanoğlu, Esen Kunt, Abdullah Aren Çelik, Hilal Korkmaz Kurt ve Yavuz Türk’ten oluşmakta.

Derginin sayfalarında yer alan diğer imzalar; Ayşegül Tözeren, Rozerin Doğan, Ozan Can, Demet Eker Özenbaş, Gamze Bayraktar, Güneş Nasuhbeyoğlu, Emre Aydoğdu, Ercan y Yılmaz, Serkan Türk, Burak Çavuş, Bayram Zıvalı, Fırat Caner, Havva Yılmaz, Mustafa Bilgücü, Gül N. Yuyucu Yıldırım, Gökhan Arslan, Nurcan Çelik, Şenay Eroğlu Aksu, Volkan Hacıoğlu, Ramazan Parladar, Seyit Göktepe, Şerif Fatih, Şebnem Barık Özköroğlu, İlyas Tunç, Havva Yılmaz, Melih Yıldız, Hakan Sarıpolat, Büşra Küçük, Yener Çetin, Selim Çizmeci, Muzaffer Cinel ve Demet Ekmekçioğlu’na ait…

“Kitaplar Arasında” ve “Filmler Arasında” başlığını taşıyan sayfalar ise, her sayıda olduğu gibi, dergiye renk katmaya devam ediyor.

KE Dergisini çevrimiçi okumak için>>>

edebiyathaber.net (31 Ağustos 2020)

Yorum yapın