Kaçıranlar için “Orta Yaş Krizi: Felsefi Bir Rehber” yeni baskısıyla raflarda

Nisan 25, 2024

Kaçıranlar için “Orta Yaş Krizi: Felsefi Bir Rehber” yeni baskısıyla raflarda

Kieran Setiya’nın ilk baskısı Temmuz 2022’de yapılan Orta Yaş Krizi: Felsefi Bir Rehber adlı kitabı The Kitap Yayınları tarafından Sena Yılmazkarasu çevirisiyle yeniden yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Asla yaşamayacağınız hayatlarla, kaçan fırsatlarla ve geride kalmış gençlik nostaljisiyle kendinizi nasıl uzlaştırabilirsiniz? Geçmişin başarısızlıklarını, şimdi’yi tüketen işlerdeki anlamsızlık duygusunu ve geleceği karartan ölüm ihtimalini nasıl kabul edebilirsiniz? Fark yaratan bu kendi kendine yardım kitabında Kieran Setiya, yetişkinliğin ve orta yaşın kaçınılmaz zorluklarıyla yüzleşiyor ve felsefenin gelişiminize nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bu kitapla, bir şeyleri kaçırmanın neden iyi bir şey olabileceğini, fazla seçenek sahibi olmanın nasıl abartıldığını ve ne zaman hata yaptığınıza sevinmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Fanilik için felsefi tesellilerle tanışacaksınız. Ve şimdi’de yaşamanın ne anlama geldiğini, orta yaş krizinizi nasıl çözebileceğinizi ve meditasyonun neden yardımcı olduğunu öğreneceksiniz.

Aristoteles, Schopenhauer ve John Stuart Mill’den Virginia Woolf ve Simone de Beauvoir’a kadar uzanan ve Kieran Setiya’nın kendi deneyiminden yararlanan Orta Yaş Krizi, yaratıcı fikirleri, şaşırtıcı içgörüleri ve pratik tavsiyeleri bir araya getiriyor. Hikmet ve nükte ile yazan Setiya, alaycı ama tutkulu bir felsefi hayat rehberi ortaya koyuyor.

Yazar Hakkında

Kieran Setiya Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde felsefe profesörüdür. Etik, epistemoloji ve zihin felsefesi alanındaki çalışmalarıyla tanınmaktadır. Philosophers’ Imprint’in yardımcı editörüdür. Aynı zamanda çağdaş filozoflara kendileri hakkında beş soru sorduğu Five Questions adlı bir podcast yapmaktadır. Beyzbol ve felsefe, H. P. Lovecraft, stand-up komedisi ve hayatın anlamı hakkında da yazmıştır.

edebiyathaber.net (25 Nisan 2024)

Yorum yapın