Jean-Christophe Grangé’den yeni bir kitap: “Ölüler Diyarı”

Mart 7, 2019

Jean-Christophe Grangé’den yeni bir kitap: “Ölüler Diyarı”

Jean-Christophe Grangé’nin yeni romanı “Ölüler Diyarı”, Tankut Gökçe çevirisiyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Paris’te iki striptizci kız peş peşe öldürülür. Kızların öldürülüş tarzları akla özel ritüelleri getirir.

Cinayet Büro Amiri Stéphane Corso, bu cinayetleri araştırmakla görevlendirildiğinde, ne peşinde olduğu katilin karmaşık ruh halinin, ne de girmesi gereken karanlık dünyanın farkındadır.

Soruşturma onu geçmişi şaibeli, Goya hayranı bir ressama götürür: Philippe Sobieski’ye. Ressamla Corso arasındaki düello, porno, sadomazoşizm ve sapkınlık dünyasının labirentlerinde bir kedi fare oyununa dönüşür.

Bu arada yetimhanede büyüyen ve kendisine kol kanat geren kadın polis sayesinde mesleğe adımını atan Corso da zor bir dönem geçirmektedir. Corso, üstlendiği dava nedeniyle kendi geçmişiyle de yüzleşmek zorundadır.

Gerilimin efendisi Grangé, Ölüler Diyarı’nda insan doğasının kuytu köşelerini keşfe çıkıyor…

Yazar hakkında

Jean-Christophe Grangé 1961 yılında Fransa’da doğdu. Çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. Paris-Magazine için bilimsel röportajlar hazırladı. Bütün dünyada ve Türkiye’de aylarca çok satanlar listesinden inmeyen Kızıl Nehirler, Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu, Kurtlar İmparatorluğu, Siyah Kan, Şeytan Yemini, Koloni, Ölü Ruhlar Ormanı, Sisle Gelen Yolcu, Kaiken, Lontano ve Kongo’ya Ağıt adlı kitapları Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

edebiyathaber.net (7 Mart 2019)

Yorum yapın