İyi hayat doğru nefesle başlar

Kasım 3, 2021

İyi hayat doğru nefesle başlar

James Nestor’un “Nefes” adlı kitabı, Dilara Alemdar çevirisiyle Mundi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Günde yaklaşık yirmi beş bin kez bunu yapıyoruz, ama doğru nefes alıp vermeyi bilmiyoruz. James Nestor, bu nefes terapisi kitabında binlerce yıllık metinlerle güncel bilimsel araştırmaları bir araya getiriyor.

James Nestor, nefesle ilgili problemlerin nasıl üstesinden gelinebileceğini öğrenmek için dünyayı dolaşarak cevapları tarihte, yeraltı mezarlıklarında, göğüs hastalıkları birimlerinde, ortodonti kliniklerinde ve nefes pratiğiyle ilgili eski metinlerde arıyor; nefes alıp verme şeklimizi değiştirmenin atletik performansı artırabileceğini ya da horlamaya, astıma ve otoimmün hastalıklara iyi gelebileceğini gösteren araştırmaları tarıyor.

Binlerce yıllık tıbbi metinlerle göğüs hastalıkları, psikoloji ve biyokimya alanlarında yapılmış son araştırmaları bir araya getiren Nefes‘i okuduktan sonra bir daha asla eskisi gibi nefes almayacaksınız.

“Bu kitabı okuyunca nefes alma şeklinizi değiştirmek isteyeceksiniz.”
Evening Standard

Nefes
Tür: Sağlık-Anatomi
Sayfa sayısı: 304
Fiyat: 39,00 TL

JAMES NESTORScientific American, Outside, Men’s Journal, The New York Times gibi dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlanmıştır. ABC kanalında yayınlanan Nightline, CBS Morning News programlarına ve NPR gibi pek çok radyo kanalına konuk olmuştur. San Francisco’da yaşamaktadır.

DİLARA ALEMDAR, 1997’de Florida’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden sonra New York Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat ve Politika Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul’da yaşıyor, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

edebiyathaber.net (3 Kasım 2021)

Yorum yapın