IV. Mednight Masallar Edebiyat Yarışması başvuruları açıldı

Temmuz 9, 2024

IV. Mednight Masallar Edebiyat Yarışması başvuruları açıldı

IV. Mednight Masallar edebiyat yarışmasına başvurular açıldı. Yarışmaya katılım için son tarih 15 Ağustos saat 23.59.

Yarışmaya katılım koşulları şöyle:

• Seçilen masallar; hastanelerde, bakımevlerinde ve göçmen kabul merkezlerinde sahnelenecek ve kitap olarak basılacaktır.

• Masal konusunun Akdeniz’le ilgili ve Akdeniz’in bazı bilimsel yönlerini ele alması gerekmektedir.

• Son başvuru tarihi 15 Ağustos’tur.

Bilimsel hikayeler yazıyorsanız, bilimi araştırıyor, öğretiyor veya yayıyorsanız, IV. Mednight’tan Masallar’ın yer aldığı projenin bir parçası olabilirsiniz. Bu edebiyat yarışması; kazanan hikayelerin hastanede yatan çocuklara, göçmenlere ve yaşlılara anlatılması ile onlarla bilimi buluşturmayı amaçlamaktadır. Eserlerinizi göndermek için son tarih 15 Ağustos saat 23:59‘dur. Eser başvuruları, Akdeniz Araştırmacıları Gecesi (MEDNIGHT) web sitesinde yer alan form kullanılarak elektronik olarak yapılabilmektedir. Yarışma kurallarına buradan erişim sağlayabilirsiniz. (web sayfası).

Seçilen masallar, ISBN’li derleme kitap hâline getirilerek dijital ve basılı olarak yayınlanacaktır. Derleme kitabın basılı bir kopyası, kazananlara ödül olarak gönderilecektir. Yarışmaya gönderilecek hikâyenin Akdeniz’in bilimsel yönleriyle ilgili olması, masal ve kısa hikâye unsurlarına uygun olması gerekmektedir. Çocuklar ve gençler için masallar olmak üzere iki kategori bulunmaktadır.

Eser başvuruları, Akdeniz Araştırmacıları Gecesi (MEDNIGHT) web sitesinde yer alan form kullanılarak elektronik olarak yapılabilmektedir. Yarışma kurallarına buradan erişim sağlayabilirsiniz. (web sayfası)

Akdeniz ve Latin Amerika’nın dört bir yanından onlarca yazar, kapsayıcı ve destekleyici bir yaygınlaştırma önerisine şimdiden katılmaktadır. Önceki baskılarda yer alan eserler MEDNIGHT web sitesinde yer almakta olup, üçüncü baskının Yunanca, İtalyanca ve İngilizce çevirileri yapılmıştır. MEDNIGHT’tan Masallar 2023’ü buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

MEDNIGHT Masalları 27 Eylül’de; İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Türkiye, Tunus, Kıbrıs Rum Kesimi ve Belçika’nın farklı lokasyonlarında gerçekleşecek olan Akdeniz Araştırmacıları Gecesi etkinliklerinde anlatılacaktır.

edebiyathaber.net (9 Temmuz 2024)

Yorum yapın