2019 Ruhi Türkyılmaz Sanatevi Şiir Ödülü başvuruları açıldı

Eylül 24, 2018

2019 Ruhi Türkyılmaz Sanatevi Şiir Ödülü başvuruları açıldı

Ruhi Türkyılmaz Sanatevi Şiir Ödülü’nün 9’uncusu 2019’da verilecek.

Yazın alanında değişik türlerde pek çok yapıtı bulunan, 65 yıldır kültür-sanat dünyasının zenginleşmesine ürünleriyle katkıda bulunan, sanat yaşamının büyük bir bölümünü geçirdiği Almanya’da oluşturduğu yazınsal birikimlerini bu alana gönül verenlerle paylaşıp yapıtlara dönüştüren şair Ruhi Türkyılmaz adına düzenlenen Ruhi Türkyılmaz Sanatevi Şiir Ödülü başvuruları açıldı.

Katılım koşulları şöyle açıklandı:

1- Ödüle aday olan yapıtlarda çağdaş bir dünya ve şiir görüşü, şiirin gerektirdiği estetik ve dil bilinci temel ölçüt olacaktır.

2- 1 Ocak 2018-15 Nisan 2019 tarihleri arasında yayımlanan şiir kitapları ya da kitap oylumundaki (en az 30 şiirden oluşan) şiir dosyaları ile ödüle aday olunabilir.

3- Ödüle son başvuru tarihi 15 Nisan 2019’dur.

4- Ödüle katılacak kitap ya da dosyanın 5 örneğinin katılımcı  tarafından bir başvuru dilekçesi, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle belirtilen adrese kargoyla ulaştırılması gerekmektedir. (İnternet yoluyla gönderilen dosyalar değerlendirilmeye alınmayacaktır.)

5- Seçici Kurul; Ayşe Keskin, Emel İrtem, Haşim Hüsrevşahi, Ömer Turan ve Şeref Bilsel’den oluşmaktadır.

6- Ödül, 2.500 (iki bin beş yüz) TL’dir. Ödül töreni Ruhi Türkyılmaz Sanatevi’nde gerçekleştirilecek olup tarihi daha sonra açıklanacaktır.

7- Ödül bölüştürülmeyecektir.

8- Ödüle katılan kitap ve dosyalar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

Not: PTT Kargo’nun işleyişindeki yavaşlık ve aksaklıklar nedeniyle özel kargoların tercih edilmesi önemle hatırlatılır. Söz konusu kargodan dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan Seçici Kurul sorumlu değildir.

Kargoyla Kitap ve Dosya Gönderim Adresi:

Ömer Turan

Ruhi Türkyılmaz Sanatevi

Atatürk Alanı

Suluhan İş Merkezi

Kat: 2 No: 77-78

Ortahisar / TRABZON

Elektronik posta: [email protected]

edebiyathaber.net (24 Eylül 2018)

Yorum yapın