Masthead header

İşte orada, bir ada!

Mark Janssen’ın yazıp resimlediği Ada, 4 ve üzeri yaş grubu için Sinan Çakmak çevirisiyle Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Hollandalı illüstratör Mark Janssen’ın hem yazıp hem resimlediği Ada göz alıcı resimleriyle, kalpleri ısıtan bir öykü! Ülkemizde ve dünyada büyük ilgi uyandıran Sıradan Bir Gün‘den sonra, Ada da Can Çocuk Yayınları etiketiyle okurla buluşuyor!

Sophie ile babası, bir deniz kazasının ardından kendilerini bir adada bulurlar. Adanın göründüğü gibi olmadığı başta akıllarına bile gelmez.

Ada, Sophie ile babasına denizdeki yaşamın mucizelerini gösterir, onları tropik fırtınalardan ve kışın sert rüzgârlarından korur. Ada hayatı sürprizlerle doludur ve adanın da kendi sırları vardır.

Aile nihayet kurtarıldığında, Sophie birlikte mutlu günler geçirdikleri “o” nazik adaya teşekkür etmeyi ihmal etmez.

Ada, göz alıcı resimleriyle, kalpleri ısıtan bir öykü!

Mark Janssen 1974 yılında Hollanda’da doğdu. 1997’de Maastricht’da Sanat Akademisi’nden mezun oldu. Çocuklar ve yetişkinler için kitaplar resimledi. Bugüne dek 450’nin üzerinde kitap çalışması yaptı. Sıradan Bir Gün, Mark Janssen’in hem yazıp hem resimlediği ilk resimli çocuk kitabı. Bu kitap Almanya, Kore, Çin, İtalya, Danimarka ve Türkiye olmak üzere 6 dilde yayımlandı.

edebiyathaber.net (2 Nisan 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r