Masthead header

İşte, Instagram’ın en popüler dekorasyon etiketleri!

Oggusto, Instagram’da en çok aratılan ev dekorasyonu etiketlerini derledi.

#houseplants / 2.4M

Compare My Move şirketinin verilerine göre en çok aratılan etiket #houseplants. Bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon fotoğrafın altında bu etiket kullanılmış. O halde son yıllarda ev bitkilerine olan bu düşkünlüğümüzün, iç mekanlarda yeşile daha çok yer açmamızın nedeni ortada.

#gallerywall / 1M

Duvarları dengeli bir şekilde dekore etmek ustalık gerektirir. Farklı çerçeveler, sanat eserleri, posterler, fotoğraflar, aplikler, raflar ve saatler… Hangi birini yan yana getirip duvarı ne renk boyamalı, farklı stilleri bir arada nasıl kombinlemeli gibi sorular için 1 milyon kişi tarafından seçilen ilham kaynağı yine Instagram…

#neonsign / 702K 

80’lerin disco tarzını anımsatan neon duvar aydınlatmaları, otel, restoran ve barların duvarlarından sonra ev dekorasyonunda da instagram’ın en popülerlerinden. Kimi zaman eğlenceli mesajlar, kimi zaman da özlü sözlerle duvarları renklendiren neon tasarımlar için #neonsign etiketinde Instagram’ın ilham perileri sizleri bekliyor.

 #upcycledfurniture / 376K

Sürdürülebilirliğin gitgide önem kazandığı yaşamlarımızda yenisini almak yerine eskiyi dönüştürerek değerlendirmek çok daha kıymetli. Artık attığımız her adımda çevreye daha duyarlı ve bilinçli yaklaşıyoruz. Evlerimizde de sadece renginden veya kumaşından sıkıldığımız için bir mobilyanın yerine yenisini almak yerine, ona yeni bir görünüm kazandırmayı veya ona farklı bir işlev yüklemeyi tercih ediyoruz.

#palletfurniture / 205K

Eski ahşap paletlerden eviniz için harikalar yaratmanın ilham şifreleri Instagram’da gizli. Rustik görünümlü bir yatak, mutfak duvarı için tabak rafı veya kilere bir ayakkabılık… Kendi elinizle vakit ve emek sarf ederek yaptığınız mobilyalar evinizin kişiselliğini artıracak ve özgün ruhunun altını çizecektir.

#macrameplanthangers / 178K

Instagram’da son zamanlarda en çok etiketlenen dekorasyon ürünlerinden biri de makrame bitki askıları. Bohem tarzdan hoşlanan ve bitkilerini asmak için çözüm arayanlardansanız farklı düğüm şekilleriyle birbirinden çekici makrame askılar için instagram’da çok fikir var.

#featurewall / 206K

Dört duvarı da aynı renge boyatmak geçmişte kaldı. Instagram guruları artık duvarlarda cesur renk kombinasyonları, botanik desenli duvar kağıtları, geometrik motifler ve sticker’lar kullanarak mekanınızı size özel kılmanızın önemine işaret ediyorlar.

edebiyathaber.net (13 Nisan 2020)

 

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r