İşte, doğa tutkunlarının takip etmesi gereken Instagram hesapları!

Nisan 9, 2020

İşte, doğa tutkunlarının takip etmesi gereken Instagram hesapları!

Oggusto, doğa tutkunlarının takip etmesi gereken Instagram hesaplarını derledi.

David Gay – @davidgayphotography

Şimdilerde Amerika Birleşik Devletlerinde yerleşik olan David Gay’in çocukluğu Alplerle çevrili İsviçre’de geçmiş. “Dağlar beni hep evimde gibi hissettirdi” diyen Gay’in en güzel doğa fotoğrafları Amerika’nın kuzey bölgesinden Colorado’dan. Dağların serin rüzgarlarını hissetmek, yükseklerde yetişen vahşi çiçekleri, eşsiz akarsular ve göllerin görsel sölenini görmek isterseniz David Gay’in galerisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Christina Tan  – @sassychris1

Endonezya’da yerleşik Christina Tan, kapsamlı küresel pasaportu olan lüks seyahat fotoğrafçısıdır. Daha önce moda endüstrisinde çalışmış ve bu kariyeri ile dünyayı dolaşmıştır. Bu işinde gerçek tutkusu olan seyahat fotoğrafçılığını keşfeden Tan moda endüstrisindeki bağlantıları, dünyadaki turizm ofisleri, oteller ve sıcak nokta destinasyonları tanıtım şirketleri ile çalışarak tutkusunu tam zamanlı bir kariyere dönüştürmüştür. Onun galerisiyle hem doğasıyla büyüleyici rotaları gezebilir hem de lüks alışkanlıklarına düşkün seyahat tutkunları için bilgilendirici bir içeriğe ulaşabilirsiniz.

Daniel Kordan – @danielkordan

Moskova’nın güneyinde doğup büyüyen Daniel Kordan aslında bir kuantum fizikçisi bilim adamı. Fotoğraf çekmek eskiden sadece hobimdi şimdi severek yaptığım mesleğim diyor. Kordan için doğa fotoğrafçılığının püf noktası doğru zamanda doğru yerde olmaktan, ışık ve kompozisyonun uyumuyla kendi tekniğini yansıtmaktan geçiyor. Kordan’ın galerisinde çıktığınız gezintide Kanada’nın Emerald gölünden Şili’nin nefes kesen doğasına, Bembeyaz Antarktika’nın buzullarından Lofoten Adaları’ndaki kuzey ışıklarına yolculuk edebilirsiniz.

Cuma Çevik – @cumacevikphoto

Cuma Çevik ve sevgili eşi Merve Ceran Çevik Güzel sanatlar fakültesinde okumak isterken bu hayallerinden vazgeçmiş ve sosyal bilgiler öğretmenliği okurken yolları kesişmiş ruh eşleri. Memur olmak yerine fotoğrafçı olmayı tercih ederek onlarca ülkeyi gezmişler ve çektikleri doğa fotoğraflarıyla büyülü bir dünyanın kapılarını önce kendilerine sonra onları takip eden fotoğraf severlere sunmuşlar. Seyahatlerindeki amaç sadece fotoğraf çekmek değil aynı zamanda farklı insanlar ve kültürler tanımak, dünyadaki doğal ve kültürel zenginlikleri görmek. Şu ana kadar 25 farklı ülkeyi görüntüleyen gezgin çift, bu günlerde fotoğraflarını nasıl işlediklerine dair eğitici paylaşımlarda bulunuyorlar.

İlhan Eroğlu – @ilhan1077

1978 İzmir doğumlu. İzmir’de yaşıyor. 30’dan fazla ülkeye gitmişÇocukluğundan beri en büyük tutkusu resim yapmak olan Eroğlu Üniversitede SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdi. Mezuniyet sonrası tekstil sektöründe yoğun bir tempoyla çalışmaya başladı. Avrupa’ya yaptığı seyahatler sırasında fotoğraf çekmekten çok keyif aldığını anlamış. Bir süre sonra bir ülkede gün doğumu çekimi yaparken, akşam kendini başka bir ülkede gün batımı çekerken bulmuş. Son yıllarda fotoğraf tutkunları ile bu anları paylaşmak için çok sevdiği yerlere fotoğraf turları düzenlemeye başlayan İlhan Eroğlu’nun galerisini gezerken bir çok fotoğrafa hayran kalacağınıza eminiz ancak en son gerçekleştirdiği Myanmar gezisi serisini özellikle tavsiye ederiz. Gördükleriniz sizi bir masal kitabının sayfasında geziyor gibi hissettirecek.

Murat Dağaslan – @muratdagaslan

1993 Ankara doğumlu olan Murat Dağaslan lisans eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Makine-Resim Konstrüksiyon Bölümü’nde tamamladı. Fotoğraf makinasını ilk eline aldığında hayat mottosunu “sadece sevdiğin işi yap. İmkansızlıklar içerisinde imkanlar üretmek senin elinde; yeter ki iste!” olarak belirleyen Dağaslan, fotoğraf çekmenin yanı sıra YouTube kanalını oluşturarak “Türkiye’de Masalsı Konaklamalar’ temasıyla videolar yüklemeye başladı. Galerisinde güzel ülkemizin her köşesinden fotoğraflara hayran kalacak daha önce gidip gördüğünüz yerlere bambaşka bir gözle bakacaksınız.

Demas Rusli – @demas

Demas, benzersiz perspektifler ve yaratıcı düzenleme teknikleri ile fotoğrafın sınırlarını zorlayan Sydney merkezli bir fotoğrafçı/tasarımcıdır. Kent, peyzaj, mimari ve hava fotoğrafçılığı alanında uzmanlaşmış. Son birkaç yıldır tutkularını ve uzmanlığını çevrimiçi olarak aktif bir şekilde paylaşan Demas’ın galerisi, değişik perspektifler ile paylaştığı fotoğraf ile çok sıradışı ve renkli.

Altuğ Galip – @kyrenian

1975 doğumlu Kıbrıslı bir Türk Altuğ Galip. Londra’da doğmuş, Kıbrıs’ta büyümüş ODTÜ İşletme mezunu. Kendi aile işini yürütürken fotoğraf çekmeye gönül vermiş. Artık dünyanın birçok yerine fotoğraf çekmek için davet alıyor. Farklı coğrafyalardan en renkli ve göz alıcı fotoğrafları bulabileceğiniz galerisinde gezerken kendinizi çok mutlu hissedeceğinize eminiz.

Olay Seven – @olayseven

1977 doğumlu Olay Seven, 23 yıllık bir reklamcılık kariyerine sahip. Reklamcılık serüveni devam ederken fotoğrafçılık yaratıcılığının hep ana parçalarından biri olmuş. Galerisinde farklı ülke ve şehirleri en güzel kompozisyonları ile görsek de bizim en beğendiğimiz kareler, martıların özgürce uçtuğu büyülü şehir İstanbul’dan. Kendisi de İstanbul tutkunu şöyle dile getiriyor; “Ben dünyanın neresine gidersem gideyim çok kısa süre sonra İstanbul’u özlemeye başlıyorum. Fotoğrafçılık içinse her köşesinde ayrı güzellikler barındırıyor. Saymakla biter mi inanın bilmiyorum! Kısacası İstanbul eşsiz bir şehir”.

Senna Relax – @sennarelax

İsviçre’de yerleşik olan fotoğrafçı Senna Relax, çektiği fotoğraflarının yanı sıra paylaştığı videoları ilede bizi olmak istediğimiz yere götürüyor. Galerisini gezerken kendinizi, Maldivler’de masmavi bir manzarada kahvaltı ederken, kışın İsviçre’nin bembeyaz bir köyünde kar yağışının masalsı sessizliğini dinlerken veya bir trenin penceresinden gördüğünüz güzelliğe hayran kalırken bulabilirsiniz.

edebiyathaber.net (9 Nisan 2020)

Yorum yapın