Masthead header

İstanbul Kitap Fuarı – etkinlik programı (24 Kasım Cumartesi)

Illlüstrasyon Alanı

12.45-13.45
Atölye çalışması: “Origami Atölyesi”
Uygulayan: Nazan Tacer
Düzenleyen: TUDEM

 

24 Kasım Cumartesi 2012 

Interexpo Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Balbay Özgürlüğü Öğretiyor”
Konuşmacı: Sanatçı ve Aydınların Katılımıyla
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitap

12.00-12.45
Söyleşi: “Yunus Emre Divanından Gönül Bahçesine”
Konuşmacı: Faruk Dilaver
Düzenleyen: Destek Yayınları

13.00-14.00 
Söyleşi: “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı”
Konuşmacı: İlber Ortaylı
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.45-15.45
Söyleşi: “İstanbul’un Renklerini Yaşamak”
Konuşmacılar: Mario Levi, Sema Kaygusuz, Karin Karakaşlı
Düzenleyen: Doğan Kitap

16.00-17.00
Söyleşi: “Atatürk’ün Akıllı Projeleri”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılâp Kitabevi

17.15-18.15
Söyleşi: “Afili Filintalar”
Konuşmacı: Alper Canıgüz, Emrah Serbes, Murat Menteş
Düzenleyen: April Yayıncılık

18.30-19.30
Söyleşi: “Türkiye’de Fantastik Edebiyatın Gelişimi”
Yöneten: Aşkın Güngör
Konuşmacılar: Nazlı Eray, Hakan Bıçakcı, Doğu Yücel, Gülşah Elikbank, Erbuğ Kaya
Düzenleyen: FABİSAD

 

24 Kasım Cumartesi 2012 

Marmara Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Vakitsiz Şarkılar”
Konuşmacı: Ali Kırca
Düzenleyen: Yakın Plan Yayınları

12.00-13.00
Söyleşi: “Türkiye’de Muhafazakârlığın Değişen Yüzü”
Konuşmacı: Mustafa Akyol
Düzenleyen: Nesil Yayınları

13.15-14.15
#budevirdeedebiyatın@genclerlearasinasil!
Konuşmacılar: Levent Erden, Aslı Tohumcu
Düzenleyen: ON8

15.00-16.00
Söyleşi: “Keşke…ler ve İyi…ler”
Konuşmacı: İpek Ongun
Düzenleyen: Alfa Yayınları

16.15-17.15 
Söyleşi: “Vatan Yahut Silivri”
Konuşmacı: Müyesser Yıldız
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

17.30-18.30
Söyleşi: “Avrupa’da Kriz ve Sol”
Konuşmacılar: Haluk Yurtsever, Güray Öz
Düzenleyen: Yordam Kitap

18.45-19.30
Ödül Töreni: “Varlık Dergisi Yaşar Nabi Gençlik Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: Varlık Yayınları

 

24 Kasım Cumartesi 2012 

Karadeniz Salonu

12.00-13.00
Panel: “Cumhuriyet Kitap Eki’nde Çocuklarla 16 Yıl”
Yöneten: Turhan Günay
Konuşmacılar:  Gülten Dayıoğlu, Mavisel Yener, Nilay Yılmaz, Nevin Metin
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitapları

13.15-14.15
Söyleşi: “Gençlerle Edebiyat Üzerine”
Konuşmacı:  Aybüke Bulut, Buse Kurtar, Nafizcan Önder, İdil Zeynep Alemdar
Düzenleyen: ÇGYD

14.30-15.30
Söyleşi: “Bir Yaşamış, Bir Yazmış Gülten Dayıoğlu”
Konuşmacılar: Gülten Dayıoğlu, Faruk Şüyün
Düzenleyen: TÜYAP

15.45-16.45
Söyleşi-Dinleti: “Ule Fılle Hoş Geldin”
Konuşmacı: Yervant Bostancı, Şeyhmus Diken
Düzenleyen: İletişim Yayınları

17.00-19.30
Açılış-Ödül Töreni: “Çağdaş Dünya Çocuk ve Gençlik Edebiyatı İstanbul Forumu Açılışı ve Gençlik Edebiyatı Fantastik Roman Yarışması Ödül Töreni”
Konuşmacılar: Marius Tukaj, Christina Raabe, Muammer Yıldız, Sedat Sever
Düzenleyen: Bu Yayınevi

 

24 Kasım Cumartesi 2012 

Büyükada Salonu

12.00-13.00
Panel: “Resmi Tarihler Kuşatmasında Dersim”
Yöneten: Serhat Halis
Konuşmacılar: Serhat Halis, Tuncay Şur
Düzenleyen: Sorun Yayınları Kolektifi

13.15-14.15
Söyleşi: “Son Sefarad”
Konuşmacı: Beyazıt Akman
Düzenleyen: Epsilon Yayınevi

14.30-15.30
Söyleşi: “Yekta Kopan ile Söyleşi”
Konuşmacı: Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Avro Krizi ve Avrupa Birliği’nin (AB) Geleceği”
Konuşmacı: Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: TÜYAP

17.00-18.00
Söyleşi: “Mihman”
Konuşmacı: Akif Kurtuluş
Düzenleyen: İletişim Yayınları

18.15-19.15
Şiir-Dinleti: “Barış İçin Şiirler”
Katılımcı Şairler: Aydın Şimşek, Özlem Sezer, Neriman Calap, Aydın Uysal, Hakan Keysan, Selami Karabulut,  Evrim Ocakçı, Gül Aydi, Ömer Faruk Hatipoğlu, Atilla Yaşrin
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

 

24 Kasım Cumartesi 2012 

Heybeliada Salonu
12.00-13.00
Söyleşi: “Teknoloji ile Farklılaşan Görsel Okuma/ Günümüzde Değişen Çocuk Kitapları ve Çocuk Edebiyatı”
Konuşmacı: Yalvaç Ural
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Göbekli Tepe’den Yenikapı Kazılarına Türkiye’de Neolitik Dönem”
Konuşmacı: Nezih Başgelen
Düzenleyen: Arkeoloji ve Sanat Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Çocuklar ve Dans”
Konuşmacı: Tan Sağtürk
Düzenleyen: Doğan Egmont

15.45-16.45
Panel: “İsa Hanginiz?” – Şehir ve Taşra İkilemi Üzerine
Yöneten: İsmail Kılıçarslan
Konuşmacı: Selahattin Yusuf
Düzenleyen: Turkuvaz Kitap

17.00-18.00
Söyleşi: “Evrim mi Yaratılışçılık mı?”
Konuşmacılar: Asım Karaömerlioğlu, Aykut Kence, Ergi Deniz Özsoy, Levent Can Yılmaz
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

18.15-19.15
Panel: “Türkiye’de Gençlik ve Demokratik Siyaset”
Yöneten: Barbaros Dinçer
Konuşmacı: Yunus Emre
Düzenleyen: SODEV – Sosyal Demokrasi Vakfı

 

24 Kasım Cumartesi 2012 

Kınalıada  Salonu

12.00-13.00
Panel: “Yansıma Dergisi’nin 40. Yılı  ve Tekin Sönmez, Kıyı Dergisi Dosyası”
Yöneten: Tekin Sönmez
Konuşmacılar: Veysel Batmaz, Gülsüm Cengiz, Necati Mert, Ahmet Özer,  Fethi Yılmaz,
Düzenleyen: Nis Medya

13.15-14.15
Panel: “Eğitimcilerin Gözüyle Gülten Dayıoğlu”
Yöneten: Nagihan Tetik
Konuşmacılar: Aysel Doğan, Ayşen Erdöl, Gürcan Sarak, Hüda Aliosman
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.30-15.30 
Söyleşi: “Kağıt mı? İnternet mi? Ya da Ne Farkeder”
Konuşmacılar: Cem Erciyes, Altan Öymen ve Ezgi Başaran
Düzenleyen: Radikal Gazetesi

16.00-17.00
Söyleşi: “Marx’ın Kapital’inin Oluşumu”
Konuşmacı: Münevver Çelik
Düzenleyen: Otonom Yayıncılık

17.15- 18.30
Söyleşi: Nevzat Çelik’in 30. Şiir Yılı
Sunan: Altan Gördüm
Konuşmacılar: Ataol Behramoğlu, Orhan Alkaya, Namık Kuyumcu, Hakan Günday
Müzik: Uğur Karataş
Düzenleyen: TÜYAP

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r