Irmak Zileli’den ilk gençlik romanı: “Her Şeyi Gördüm”

Mayıs 9, 2024

Irmak Zileli’den ilk gençlik romanı: “Her Şeyi Gördüm”

Irmak Zileli’nin Her Şeyi Gördüm adlı romanı Günışığı Kitaplığı’ndan yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Irmak Zileli’nin ilk gençliğin sesine kulak verdiği, kırılgan ilişkilerin ve zorbalığın izini sürdüğü yeni romanı Her Şeyi Gördüm, Günışığı Kitaplığı’ndan çıktı.

Roman, beklenmedik bir kayıp ile altüst olan bir lisedeki gizemli tanıklığı anlatıyor. Zileli, okurlarını vicdan ve masumiyet üzerine düşündürürken, insanlık kadar eski bir sorunun cevabını arıyor: Sessizce tanıklık etmek, suça ortak olmak mıdır?

Gece yarısı gizlice okulun bahçesine sızan beş öğrencinin amacı, kuralları yıkmak, çılgın bir macera yaşamaktı. Ama tam tersi oldu. Arka bahçedeki kuyunun kapağını kaldırıp karanlığa seslenme oyunu, okulun emektar köpeği Tarçın’ı bir anda yaşamdan kopardı. Beş genç, iç hesaplaşmalarıyla birlikte derin bir sessizliğe bürünürken, her şeyi gördüğünü iddia eden gizemli bir tanığın yazdığı e-posta mesajları okulu karıştırdı. Eğitimciler de, veliler de telaş içindeydi…”

Sessiz bir tanık, suç ortağı mıdır?

Çağdaş edebiyatımızın ödüllü yazarlarından Irmak Zileli, beklenmedik bir kaybın ardından altüst olan lisede gizemli bir tanıklığı hikâye ediyor. Sürükleyici üslubu, heyecan dolu ayrıntılarıyla gerçeğin peşine düşüyor. İlkgençliğin çarpıcı keşifleri ve yüzleşmeleriyle derinleşen roman, vicdan ve masumiyet üzerine düşündürürken, insanlık kadar eski bir sorunun cevabını arıyor: Sessizce tanıklık etmek, suça ortak olmak mıdır?

Konusu

Gece yarısı gizlice okulun bahçesine sızan beş öğrencinin amacı, kuralları yıkmak, çılgın bir macera yaşamaktı. Ama tam tersi oldu. Arka bahçedeki kuyunun kapağını kaldırıp karanlığa seslenme oyunu, okulun emektar köpeği Tarçın’ı bir anda yaşamdan kopardı. Beş genç, iç hesaplaşmalarıyla birlikte derin bir sessizliğe bürünürken, her şeyi gördüğünü iddia eden gizemli bir tanığın yazdığı e-posta mesajları okulu karıştırdı. Eğitimciler de, veliler de telaş içindeydi…

edebiyathaber.net (9 Mayıs 2024)

Yorum yapın