İnsanın iç dünyasında barınan gizemlerin perdeleri

Temmuz 26, 2021

İnsanın iç dünyasında barınan gizemlerin perdeleri

Gürhan Adana’nın “Yağmur Meleği” adlı romanı Sentez Yayıncılık etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Gazeteci yazar Gürhan Adana 7’nci kitabında, insanoğlunun iç dünyasında barınan gizemlerin perdelerini aralıyor. Melek’in tutkuyla bağlandığı Ulvi’den aşkına karşılık bekleyişi, adamın kurulu düzenine karşı sessiz bir mücadeleye dönüşüyor. Melek, aşk çağrıları karşısında bocalayan Ulvi’de matematiksel zekâ, şairane ruh ve dev gibi yüreği aynı potada biçimlendirmeye çalışıyor. Derin aşk beslediği adamda eksikliğini gördüğü dev gibi bir yürek kendini gösterebilecek mi? Yoğun çağrışımlı anlatım biçimiyle okura kendini sevdiren Gürhan Adana, aşkın insan ruhundaki derin etkilerini gözler önüne seriyor bu romanında.

208 sayfalık kitabın editörlüğünü Şirin Gürkan, kapak tasarımını Nagehan Çalışkan, iç düzen çalışmasını ise Sadık Asa gerçekleştirdi.

Kitabının, kısa aralıklar vererek sürdürdüğü 8 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirten Adana, “Yağmur Meleği, bazı dönemleri geceli gündüzlü ilerleyen bir çalışmanın ürünü oldu. Yazmanın her aşamasında çevremdeki bazı kimselerin fikirlerinden yararlanma fırsatı da buldum. Özellikle kurgu aşamasında kitap dosyasını okuyarak görüş belirten Gamze Duysak ve Aysun Yılmaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Adana, bu arada 1 ay önce yeni bir kitap çalışmasına başladığını sözlerine ekledi.

edebiyathaber.net (26 Temmuz 2021)


Yorum yapın