İlk Roman ödülü “41. Oda: Mardinkapı”nın

Eylül 26, 2013

İlk Roman ödülü “41. Oda: Mardinkapı”nın

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması’nda, Arzu Arınel’in “41.Oda: Mardinkapı” adlı romanı ödüle değer bulundu.

Everest Yayınları’nın “gizli romancılara” şans tanımak ve Türk edebiyatına yeni isimler kazandırmak amacıyla bu yıl dokuzuncusu düzenlendiği Everest Yayınları İlk Roman Yarışması’nın Cemil Kavukçu, Semih Gümüş, Müge İplikçi, Erendiz Atasü ve İnci Aral’dan oluşan seçici kurulu, Arzu Arınel’in “41.Oda: Mardinkapı” adlı romanını ödüle değer buldu.

Kitap, Kasım ayında Everest Yayınları tarafından yayımlanacak. Arzu Arınel’e ödülü, 2 Kasım’da İstanbul Kitap Fuarı’nda törenle verilecek.

Arzu Arınel, 1959 yılında Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni bitiren Arınel, çeşitli gazete, radyo ve yapım şirketlerinde muhabir, köşe yazarı ve editör olarak çalıştı. Son olarak, Medyapım bünyesinde, Teketek, Başka Yerde Yok, Guinness Rekorları, Şaka Gibi, Kim 500 Milyar İster gibi programların editörlüğü ve yabancı formatlı program çevirmenliği görevlerinde bulundu.

Arınel, 1991-1993 yılları arasında Çağdaş Gazeteciler Güney Marmara Şube Başkanlığı yaptı. İstanbul’da yaşayan Arzu Arınel halen Murat Gülsoy’un Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ne devam ediyor.

26 Eylül 2013

Yorum yapın