Masthead header

II. Oyun Yazarlığı Sempozyumu 28-29 Mayıs’ta Kocaeli’de

sempozyumAfişKocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü’nün Şubat 2009’da ilkini gerçekleştirdiği Oyun Yazarlığı Sempozyumu’nun ikincisi 28-29 Mayıs 2015’te İzmit Sekapark Otel’de gerçekleştirilecek.

“Oyun Yazarı ve Sorumluluğu”, “Dün Bugün Yarın”, “Yazarın Eğitimi” ve “Oyun Yazarlığı Mesleği” başlıkları altında, otuz bildiriyle tamamlanan 1. Oyun Yazarlığı Sempozyumu, pek çok akademisyen, oyun yazarı, dramaturg, eleştirmen ve öğrencinin katılımıyla zenginleşmiş, oyun yazarlığı mesleği üzerine önemli saptamalarla sonuçlanmıştı.

6 yıl aradan sonra gerçekleştirilecek 2. Oyun Yazarlığı Sempozyumu ise, yine dört ana başlık etrafında şekillenecek. Sempozyumda, “Geçmişten Günümüze Türk Tiyatrosunda Söylem”, “Çağdaş Oyun Yazarının Yeni Kavramları”, “Oyun Yazarı ve Yaratıcılık Sorunları” ve “Yeni Oyun Yazarının Mirası” başlıklarıyla oyun yazarlığımızda”yeni olanın” geçmiş, bugün ve gelecekle ilişkileri tartışmaya açılacak. Sempozyum akademisyenler, dramaturglar, oyun yazarları, eleştirmenler ve yayın çevrelerinin yanı sıra öğrencilerin katılımına da açık olacak.

Sempozyumun bilim kurulu Beliz Güçbilmez, Cevat Çapan, Erhan Tuna, Hülya Nutku, Mehmet Birkiye, Metin Toprak, Murat Tuncay, Sema Göktaş, Semih Çelenk, Yavuz Adugit ve Erbil Göktaş’tan oluşuyor.

Kocaeli Üniversitesi 2. Oyun Yazarlığı Sempozyumu’na bildiri göndermek isteyenler, bildiri özetlerini 30 Mart 2015 tarihine kadar gsfsempozyum@kocaeli.edu.tr adresine göndererek başvuru yapabilecekler.

edebiyathaber.net (24 Mart 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r