“İçimdeki Katil” Stephan King önsözüyle yakında raflarda

Ocak 28, 2022

“İçimdeki Katil” Stephan King önsözüyle yakında raflarda

Jim Thompson’ın “İçimdeki Katil” adlı romanı, Mert Doğruer çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından 2 Şubat’ta yayımlanıyor.

Tanıtım bülteninden

Thompson, İçimdeki Katil’de pek az yazarın gitmeye cesaret edebileceği bir karanlığa gidiyor. Charles Manson’dan ve Amerikan Sapığı’ndan seneler önce seri katillerin zihnine bir bakış sunuyor.

Teksas’ın küçük bir kasabasında şerif yardımcısı olan Lou Ford herkesin sevdiği biridir. Ancak basmakalıp sözlerinin ve insanı rahatlatan tavırlarının arkasında, benzerini pek az kişinin gördüğü bir canavar pusuya yatmıştır. Lou, sözde bir kazaya kurban giden kardeşi Mike’ın intikamını almaya kararlıdır ve bu süreçte masum insanlar ölse bile umurunda olmayacaktır.  Thompson, İçimdeki Katil’de pek az yazarın gitmeye cesaret edebileceği bir karanlığa gidiyor. Charles Manson’dan ve Amerikan Sapığı’ndan seneler önce seri katillerin zihnine bir bakış sunuyor.
 
Jim Thompson: 27 Eylül 1906’da, Anadarko, Oklahoma’da doğdu. Hayatı boyunca yirmi dokuz roman yazdı, ayrıca Stanley Kubrick’in Son Darbe ve Zafer Yolları filmlerinin senaryolarında çalıştı. Kitaplarında yozlaşmış polislerden, kurnaz dolandırıcılardan ve psikopat katillerden oluşan uğursuz bir ordu yarattı. Hayatı boyunca büyük bir okur kitlesine ulaşamadı, alkolizmin şiddetlendirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle 7 Nisan 1970’te hayatını kaybetti.

Stephen King’in önsözüyle

“Muhtemelen şimdiye kadar denk geldiğim, suçlu bir zihnin ağzından anlatılan en ürpertici ve inandırıcı hikâye.” – Stanley Kubrick

edebiyathaber.net (28 Ocak 2021)

Yorum yapın