Masthead header

Iain Reid’den psikolojik gerilim romanı: “Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum”

her-seyi-bitirmeyi-dusunuyorum_iain-reidÖdüllü yazar Iain Reid’in psikolojik gerilim romanı “Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum”, Begüm Kovulmaz’ın çevirisiyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yepyeni yayınevi hep kitap, polisiye/gerilim serisinde ilk olarak bir “ilk romanı”, Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’u okurlarla buluşturuyor. Bu ilk romanıyla psikolojik gerilim türünün başarılı örneklerinden birine imza atan Iain Reid, bundan böyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Daha önce kaleme aldığı kitaplarla kurgudışı eser kategorisinde farklı ödüller kazanan Reid, insan psikolojisinin derinliklerinde dolanırken yalnızlığın hangi boyutlara varabileceğini yetkin bir dille anlatıyor. Begüm Kovulmaz’ın çevirisiyle okurlara ulaşan kitap, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir dünyanın kapılarını açıyor.

Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum, okuru ilk sayfadan itibaren içine alacak, şaşırtıcı sonuyla benlik, irade ve ilişkiler hakkında bir kez daha düşündürecek, gerilim dozu yüksek bir roman.

Kitap, 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında da TÜYAP 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarla buluşacak.

Reid, kurgunun bütün araçlarını ustaca kullanarak kimlik arayışının psikolojik bir işkenceye dönüşünü anlatıyor.

Kirkus Reviews

Iain Reid gerilimi felsefe ve psikolojiyle harmanlayarak tüyler ürpertici bir romana imza atmış.

Publishers Weekly

Son derece cesur ve özgün.

The Chicago Tribune

Korkunuz ve huzursuzluğunuz her sayfada katlanarak artacak.

Entertainment Weekly

Yazar hakkında

Iain Reid’in ilk kitabı One Bird’s Choice, en iyi kurgudışı kitap kategorisinde verilen CBC Bookie Ödülü’ne layık görüldü ve birçok dile çevrildi. Son kitabı The Truth About Luck, Globe and Mail gazetesi tarafından 2013’ün en iyi kitaplarından biri seçildi. Reid’in deneme ve inceleme yazıları The National Post, Elle Magazine, The Classical ve The New Yorker gibi Kuzey Amerika’nın önde gelen yayın organlarında yayımlandı. 2015 yılında, otuz yaşın altında kurgudışı eser sahibi Kanadalı yazarlara verilen RBC Taylor Emerging Author Ödülü’nü aldı. Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum Queen’s University’de tarih, İngiliz Edebiyatı ve felsefe eğitimi gören yazarın ilk romanı. Reid, Meat adını vereceği yeni romanı üzerinde çalışmaya devam ediyor. 

edebiyathaber.net (11 Kasım 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r