Hüzünlü, huzursuz edici ve uçarı: Geçecek Zaman

Ekim 14, 2021

Hüzünlü, huzursuz edici ve uçarı: Geçecek Zaman

Mustafa Çevikdoğan’ın “Geçecek Zaman” adlı öykü kitabı Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Geçecek Zaman huzursuz dünyalar kuruyor okurun gözü önünde: şifreli bulmacalar, bir ormanın derinliklerinde kurulmuş gizli bir yazarlar köyü, komşu daireye dadanmış bir orman cini. Bildiğimiz dünyaya daha çok benzeyen öykülerde bile huzursuzluğun “içevurum”unu izlemek mümkün.
 
Çevikdoğan’ın kahramanları, geçeceğini bilseler de tutsağı oldukları bu zamanın içinde nasıl var olmaları gerektiğini bulmaya çalışıyor. Bazı edebî tatların unutulmaya yüz tuttuğunu düşünüp üzülenler için Geçecek Zaman renkli müjdeler barındırıyor.
 
Mektupçuyum ben. Yaşayan ve yaşayacak olan herkese, bugüne ve gelecek zamanlara mektuplar gönderiyorum. Mektuplarımın kimlere ulaşacağını, hangi bulmacanın hangi zamanda, nerede çözüleceğini bilmiyorum. Ama birilerinin bu zarfları açmayı akıl edeceğini ve hitabını üstüne alacağını biliyorum. Orada olduğunu biliyorum.
 
#beyoğlu #pencere #zaman #şifremetin #gerilim #ormancini
 
Bu kitaba ilgi duyanlar için ek öneriler: Ramazan Güngör: Gökçukuru, Hamdi Koç: İyi Dilekler Ülkesi, Süreyyya Evren: Hurra Aşağılara,Yokuş Aşağılara!, Faruk Turinay: Şapkamın İçindeki Kıraathane
 
Dizi: Can Çağdaş
Tür: Öykü
Sayfa sayısı: 144
Fiyat: 24,00 TL         
 
MUSTAFA ÇEVİKDOĞAN, 1984’te Sivas’ta doğdu. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi mezunu. 2005’ten beri yayıncılık yapıyor. İlk kitabı Temiz Kâğıdı 2017’de çıktı.

edebiyathaber.net (14 Ekim 2021)

Yorum yapın