Hikmet Hükümenoğlu’yla soğuk bir İstanbul kışında, gerilim ve korku dolu bir yolculuk

Mayıs 11, 2024

Hikmet Hükümenoğlu’yla soğuk bir İstanbul kışında, gerilim ve korku dolu bir yolculuk

Hikmet Hükümenoğlu’nun 2005 yılında yayımlanan Kar Kuyusu romanı şimdi Can Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Hikmet Hükümenoğlu’nun 2005 yılında yayımlanan ilk romanı Kar Kuyusu, şimdi Can Yayınları etiketiyle okurla buluşuyor. İstanbul Beyoğlu’nda geçen hikâyesiyle gerilim türünün başarılı örneklerinden olan kitap, okuru soğuk, tekinsiz, karanlık atmosferine çekiyor. 2000’lerin başında Beyoğlu’nun ıssız, gizemli sokaklarında sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

2000’lerin başındaki, ıssız, gizem dolu Beyoğlu sokaklarında bir tura ne dersiniz? Kitaplarıyla 2017 Attila İlhan Roman ve 2023 Yunus Nadi Roman ödüllerine layık görülen Hikmet Hükümenoğlu’nun ilk romanı Kar Kuyusu, okuru gerilimi yüksek bir yolculuğa çıkarıyor. İlk kez 2005’te yayımlanan roman, şimdi Can Yayınları etiketiyle okurla tekrar buluşuyor. 

Buz g­ibi­ bi­r İstanbul kışı. Esrarengiz bi­r Galata sokağına yeni­ taşınan bir yabancı, b­irbi­r­inden gari­p ­insanlar, ısınmayan eski­ b­inalar, üstü örtülmeyen utançlar, yıllar ­iç­inde bi­r­iken sırlar ve hi­ç durmadan yağan kar… Beyoğlu’nda ailesine ait boş dükkânı takıcı olarak işletmeye başlayan kadın kahramanı, üst kat komşusunun ziyarete gelmesiyle başlıyor her şey. Edebiyatseverlerin, “Suçlu kim?” sorusuna yanıt bulmak için elden düşürmeden okuyacağı roman, sonundaki sürprizle de okuru şaşırtıyor.  

H­ikmet Hükümenoğlu’nun ­ilk ki­tabı olan Kar Kuyusu, sonraki­ yıllarda Körburun’un, Atmaca’nın, Har­ka Bi­r Hayat’ın yakaladığı başarının sürpriz olmadığını gösteren, sarsıcı bir geri­l­im romanı.

edebiyathaber.net (11 Mayıs 2024)

Yorum yapın