Hikmet Altınkaynak’tan Türk Edebiyatında Yazarlar ve Şairler Sözlüğü

Şubat 23, 2017

Hikmet Altınkaynak’tan Türk Edebiyatında Yazarlar ve Şairler Sözlüğü

turk edebiyatinda yazarlar ve sairler sozlugu_kapakHikmet Altınkaynak’ın hazırladığı “Türk Edebiyatında Yazarlar ve Şairler Sözlüğü”nün genişletilmiş baskısı Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Hikmet Altınkaynak’ı tanırsınız, yazın evrenimizin en çalışkan, en titiz eleştirmen ve araştırmacılarından biridir. Kavgalardan, çekişmelerden uzakta, üretip durur. Geçen ay da tam 786 sayfa tutan, kapsamlı bir yapıt yayımladı: Türk Edebiyatında Yazarlar ve Şairler Sözlüğü. Başlangıcından bugüne, tüm yazar ve ozanlarımızın yaşam öykülerini, belirgin özelliklerini, yapıtlarını ve bunların ilk yayımlanım tarihlerini veriyor. Bu arada, yazın evrenimizde bir süredir duymaya başladığımız önemli bir eksikliği de gideriyor.”

Tahsin Yücel

Milliyet Kitap, 12 Aralık 2007

İlk kez 2007 yılında yayımlanmış olan Türk Edebiyatında Yazarlar ve Şairler Sözlüğü yenilenmiş ve genişletilmiş baskısıyla yeniden okurlarla buluşuyor. 1.500’ü aşkın şair ve yazarın yer aldığı, her edebiyat meraklısının başvuru kaynağı niteliğindeki bu kitap, okullar ve öğrenciler için de vazgeçilmez bir eser.

edebiyathaber.net (23 Şubat 2017)

Yorum yapın