Hem ilham verici bir portre hem kışkırtıcı bir yaşam hikâyesi

Mart 28, 2024

Hem ilham verici bir portre hem kışkırtıcı bir yaşam hikâyesi

“Ayşegül Işınla Bizi”, küresel bir teknoloji liderinin, Ayşegül İldeniz’in İzmir’de başlayıp yüzü aşkın ülkeden geçerek Silikon Vadisi’ne uzanan kariyerinin ilham verici hikâyesini anlatıyor.

Afrika’dan Amerika’ya gittiği ülkelerde, tanık olduğu hikâyelerde, dokunduğu insanlarda dünya ve toplum için ürettiği teknolojik dönüşümlerin izini süren Ayşegül İldeniz, global akıllı teknolojilerin mimarlarından biridir. Doymak bilmeyen merakıyla hayatın hakkını vermeye inanan bir teknoloji lideri Ayşegül İldeniz. Arkeolojiden sinemaya, kitapların dünyasından büyücü dükkânına uzanan bu anlatıyı okurken “seksen günde devriâlem” yaşayacak, başarının ve geleceği yaratmanın sonsuz heyecanına ortak olacaksınız.

Ayşegül Işınla Bizi, hem ilham verici bir portre, hem de kışkırtıcı bir yaşam hikâyesi.

“Julio Cortázar kadar cool, Tenten kadar maceracı, Marguerite Duras kadar zamanüstü, Pippi Uzunçorap kadar cesur, Michel Foucault kadar muhalif olmak istiyordum… Tabii ki yapabilirsiniz, hem de şahane şeyler yapabilirsiniz, hatta hemen yapmalısınız.”

Kitaptan tadımlık>>>>

Yazar Hakkında:

Ayşegül İldeniz, İzmir’den Silikon Vadisi’ne uzanan yaşam yolculuğu boyunca toplumların ve birçok insanın hayatını değiştirmiş, inovasyon, yapay zekâ, teknoloji, gelecek vizyonu konularında öncülük yapmış küresel bir teknoloji lideri. Fast Company tarafından dünyanın en yaratıcı ilk 100 kişisinden biri seçilen (2015) İldeniz, global teknoloji devi Intel’de Yeni Teknolojiler Grubu Dünya Başkan Yardımcılığı, ABD’nin akıllı enerji öncüsü SSN’de COO’luk yapmış ve akıllı teknolojiler üzerine çok sayıda ödül almıştır. Çeşitli uluslararası kurumlarda yönetim kurulu üyesi olan Ayşegül İldeniz, Silikon Vadisi’nde girişimcilik ve danışmanlık yapıyor. İldeniz, sivil toplumda, teknolojiyle dönüşüm, akıllı ve yapay zekâyla gelecek ve inovasyon politikası konularında öncü bir isim. Amerika’nın en etkili 3. Türk kadını (TOA, 2015), Türkiye’de “Yılın Bilişim Kadını” ve “Yılın Kadın Yöneticisi” (Dünya Gazetesi, 2004, 2006) seçildi. TÜSİAD Silikon Vadisi Network Başkanlığı yapan İldeniz,2010’da Eisenhower Fellowship’e seçildi. Kendisi Turkish Philanthropy Funds Yönetim Kurulu üyesi.

Yorum yapın