Haftanın kelepiri: “Tel Örgüler ve Pencereler”

Ağustos 26, 2022

Haftanın kelepiri: “Tel Örgüler ve Pencereler”

Naomi Klein’in “Tel Örgüler ve Pencereler” adlı kitabı, Nalan Uysal çevirisiyle Bilgi Yayınevi tarafından 2004 yılında yayımlandı. Kitap % 84 indirimle 9,90 TL’den satışta.

Tanıtım bülteninden

23 dile çevrilen ve uluslararası bir bestseller olan No Logo’nun yazarı Naomi Klein’in ikinci kitabı Tel Örgüler ve Pencereler, dünya ekonomisinde hayatta kalmayı sağlayacak bir rehber, küreselleşmenin ve sonuçlarının tutanağı ve tarihimizdeki benzersiz bir döneme ait belgedir. Klein, tüm dünyada gerçekleşen gösteriler ve zirvelerle ilgili yorumları, küreselleşme tartışmalarının ön saflarından gözlemleri, iki yıl boyunca bu konuda yazdıklarını Tel Örgüler ve Pencereler’de biraraya getirmekte; bizi, protestolardan, olasılıklardan, değişim umudu ve buna karşı oluşan engellerden haberdar etmektedir.

Kitabı indirimli almak için>>>

Yazar hakkında

1970’de Montreal’de doğan Naomi Klein, ödül kazanmış bir gazeteci ve uluslararası best seller ‘No Logo / Küresel Markalar Hedef Tahtasında’ kitabının yazarıdır. Naomi Klein’ın makaleleri, The Nation, The Guardian, The New Statesman, Newsweek International, The New York Times, The Village Voice ve Ms Magazine’in de aralarında bulunduğu çok sayıda yayında yer almıştır. Kanada’da The Globe and Mail’de ve İngiltere’de The Guardian’da aynı anda yayımlanan bir köşesi bulunmaktadır. Son altı yılda Klein, Kuzey Amerika, Asya, Latin Amerika ve Avrupa’da seyahat etmekte ve şirket karşıtı eylemciliğin izlerini sürmektedir. Basında sürekli yorumculuk yapmaktadır; Harvard, Yale ve New York üniversitelerinde konuk olarak ders vermiştir. Klein, Aralık 2001’de Ms dergisi tarafından seçilen Yılın Kadınlarından biri olmuştur. Halen Toronto’da yaşamakta olan Naomi Klein,  The Times gazetesi tarafından, ‘dünyada 35 yaşın altındaki muhtemelen en etkili insan’ olarak tanımladı. The Leap adlı iklim adaleti organizasyonunun kurucularından biridir.

edebiyathaber.net (26 Ağustos 2022)

Yorum yapın