Günün önerisi: “Villa Şakayık”

Temmuz 31, 2023

Günün önerisi: “Villa Şakayık”

Yaprak Öz’ün “Villa Şakayık” adlı romanının 2. baskısı geçen yıl Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı. Ödüllü yazarın bu heyecanlı polisiye romanını öneriyoruz.

Tanıtım bülteninden

Kocası Ziya’nın tüm endişelerine rağmen detektiflik macerasına kaldığı yerden devam ediyor Yıldız Alatan.

Bu kez gizemli olaylar, seksenli yıllarda, Villa Şakayık adlı bir yazlık sitede yaşanıyor. Polisiye romanlara düşkün Alatan, usta bir terzi, dört dörtlük bir ev kadını, tatlı bir komşu, iyi bir dost ve eğlenceli bir anneannedir. En büyük hayali, çözüme kavuşturduğu gizemli olaylarla ilgili yazdıklarının bir gün yayımlanmasıdır.

Türk polisiyesinin usta kalemlerinden Yaprak Öz’ün, bu yeni macerasında Yıldız Alatan’la birlikte sırların peşinden gitmeye hazır mısınız?

Yazar hakkında

1973 yılında doğdu. TED Zonguldak Koleji’nin ardından, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenimini tamamladı. Şiirleri, öyküleri ve yazıları, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli dergi, gazete ve derleme kitaplarda yayımlandı. Şiirleri, Washington Amerikan Üniversitesi’nde tez konusu olarak incelendi ve üniversitenin Writer’s Collective etkinliklerine davet edilen ilk Türk şair oldu. Şiirleri İngilizce, Yunanca, Makedonca, Sırpça, Bulgarca, Romence ve İsveççe’ye çevrildi.

Türkiye Polisiye Yazarları Birliği ve Uluslararası PEN Yazarlar Derneği üyesidir.

Fırtına GünlüğüŞiirli Müzik Kutusu (2009 Cemal Süreya Başarı Ödülü), Bir, İki, Üç GökyüzüEski Saat Tik Tak adlı şiir kitapları ile Berlinli Apartmanı, Şeytan Disko, Tilki, Baykuş, Bakire, Sobe Siyah Orkide, Farahnaz’ın Çiçeği (Kristal Kelepçe 2019 Yılın Polisiye Roman Ödülü) ve Villa Şakayık adlı romanları yayımlandı.

edebiyathaber.net (31 Temmuz 2023)

Yorum yapın