Güncel liderlik yaklaşımları ve Türkiye’den örnekler

Mayıs 26, 2017

Güncel liderlik yaklaşımları ve Türkiye’den örnekler

Turkiyegercekliderlikharitasi_Kapak Kulakli.inddProf. Dr. Yeşim Toduk’un “Türkiye’nin Liderlik Haritası” adlı kitabı, Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Liderler, dünyanın her yanında, kitleleri peşlerinden sürüklüyor; ülkelerin, şirketlerin ve insanların kaderini değiştiriyorlar. Liderler ve liderlik üzerine her yıl binlerce kitap ve dergi basılıyor, kongreler düzenleniyor, araştırmalar yapılıyor. Liderlerin nasıl yetiştikleri, nasıl karar alıp uyguladıkları, çağın dinamiklerine uymak ve onları değiştirmek için neler yaptıkları merak ediliyor. Dünyada, özellikle ABD’de yönetim bilimleri alanında zengin bir arşiv bulunuyor. Ülkemizde ise çoğu çeviri olan, Türkiye gerçeklerini yansıtmayan eserler, bu alandaki büyük boşluğun da bir göstergesi…

Prof. Dr. Yeşim Toduk’un kaleme aldığı Türkiye’nin Liderlik Haritası, teorik bölümlerinde evrensel kaynaklardan yararlanmakla birlikte, Türkiyeli bir çalışma… Yıllar boyunca yapılan gözlemler, yüz yüze 4000 görüşme, 200 anket ve 20 röportajdan elde edilen verilerle yoğrulmuş, Türkiye’yi yansıtan bir çalışmanın sonucu. Dünyada liderlikle ilgili yeni teorileri ve uygulamaları, dijital devrimin yarattığı değişiklikleri okuyacağınız bu kitapta, “Geleceğin lideri kim olacak?” sorusunun yanıtını da bulacaksınız.

Yazar hakkında

30 yılı aşkın süredir hem iş hayatının içinde, hem de akademik çalışmalarını sürdürüyor. 1991’den itibaren organizasyonel yapılanma ve pazarlama konusunda şirketlerin içinde bilfiil yaşayarak yeni iş modelleri geliştirdi. 1996’dan bu yana, dünyanın en büyük beş “yönetici arama ve yerleştirme” şirketi arasında yer alan Amrop’ta danışman olarak çalışıyor. Üst düzey pozisyonlar için beyin avcılığı yaptığı son 20 yılda, 400’den fazla farklı tepe pozisyona yerleştirdiği yöneticiler, CEO’lar, yönetim kurulu üyeleri bulunuyor.

edebiyathaber.net (26 Mayıs 2017)

Yorum yapın