“Görünmez Krallık” ilk cildiyle bilimkurgu ve çizgi roman sevenler için bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor

Temmuz 29, 2022

“Görünmez Krallık” ilk cildiyle bilimkurgu ve çizgi roman sevenler için bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor

G. Willow Wilson’un yazdığı, Christian Ward’ın çizdiği Görünmez Krallık – 1: O Yolda Yürümek, Emre Yavuz çevirisiyle Karakarga Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Eisner, Hugo ve World Fantasy ödüllü yazar G. Willow Wilson ve çizer Christian Ward bu destansı yeni bilimkurgu macerası için bir araya geldi!

Etkileyici görselliği, çarpıcı anlatımı ve eşsiz renkleriyle yepyeni bir deneyim. 

Arka Kapak Yazısı:

Uzak bir galakside, iki kadın, yaşadıkları güneş sisteminin en baskın dini örgütü ve en güçlü şirketi arasında dönen müthiş bir komployu açığa çıkarıyor. Bir anda, kendilerini yıldızlar arası bir kedi-fare oyununun içinde buluyorlar ve hayati bir karar vermek zorunda kalıyorlar: Ya gerçeği açığa çıkaracaklar ya da yaşadıkları dünyaları anarşiye sürükleyecekler.

“G Willow Wilson ve Christian Ward, modern çizgi romanın en vizyoner yaratıcılarından ikisi ve birlikte yazıp çizdikleri GÖRÜNMEZ KRALLIK ile güçlerinin zirvesine çıkıp, baş döndürücü bir hikâyeyi çılgın bir bilgelik ve akıl almaz görsellerle anlatıyorlar. Şiddetle tavsiye ederim.”

Saladin Ahmed (Ms. Marvel, Black Bolt)

“GÖRÜNMEZ KRALLIK, başlarda tereddüt edip sonrasında elimden bırakamadığım bir çizgi roman. Hem gözlere hem zihne bir vitamin takviyesi. Harika fikirlerle dolu. İki usta yaratıcı, uçağın rotasını atmosferin dışına çevirmişler. Bu kitabı okumak istersiniz.”

Gail Simone (Birds of Prey, Batgirl)

“GÖRÜNMEZ KRALLIK, sadece bilimkurgu hayranları için değil, aynı zamanda sınırları zorlayan hızlı anlatımları seven okurlar için de güzel bir kitap. Aynı anda hem çok yakınınızda, hem gözün göremeyeceği kadar uzakta. Tam seveceğim tarzda bir uzay operası.”

Nnedi Okorafor (LaGuardia, The Binti Trilogy, Who Fears Death)

“Zeki, eğlenceli ve tam anlamıyla nefes kesici. Wilson ve Ward’un Görünmez Krallık’ı, asla terk etmek istemeyeceğiniz bir dünya gibi.”

Kelly Sue DeConnick (Pretty Deadly, Captain Marvel)

edebiyathaber.net (29 Temmuz 2022)

Yorum yapın