Gezginler için yeni bir rehber

Ağustos 16, 2019

Gezginler için yeni bir rehber

Serkan Ocak’ın “Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var” adlı kitabı Hürriyet Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Hürriyet’in deneyimli seyahat editörü  Serkan Ocak, gezi yazılarını derledi. Kitap, geniş bir çerçevede ve tüm yönleriyle Ocak’ın seyahatle ilgili deneyimlerini okuyucuyla buluşturuyor. 

Serkan Ocak ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ adlı kitapla gezgin ruhlara ışık tutuyor. İlkokul çağlarından bu yana seyahate olan merakını profesyonel hayatına da taşıyan Ocak, kendisini ‘dünya vatandaşı’ olarak tanımlıyor ve kitabında dünyanın pek çok ülkesine olan yolculuklarını anlatıyor. Kitap; Afrika’nın nesli tükenmek üzere olan dağ gorillerinden, Küba’nın sosyolojik gözlemlerine kadar; büyük üstat Wolfgang Mozart’ın ezgileri eksik olmayan Viyana’dan; göz alıcı, bir o kadar da tehlikeli İsviçre Alp’lerinden göle yapılan bungee jumping’e kadar macera dolu yolculuk hikayelerine uzanıyor. ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ hem okutan hem görselleri aracılığıyla yaşanmış muazzam anıları okura tekrar tekrar yaşatan başucu kitabı niteliğinde bir çalışma. 

Ayhan Sicimoğlu’nun “Enerjisi ve kıvrak ahengiyle Serkan Ocak bu kitapta dünya ile dans ediyor” diyerek ifade ettiği kitap, okuru renkli, heyecanlı, bolca tarih, doğa ve tecrübe kokan fotoğraflarıyla başka dünyalara götürüyor. Gezmeyi, görmeyi aynı zamanda okuyarak öğrenmeyi alışkanlık edinenler için kitabın yansıtacağı geniş kültür ağı, entelektüel birikime katkıda bulunuyor.

Dünyayı yeniden keşfetmeye, anlamlandırmaya ve tecrübe meraklarını taze tutmak isteyen okurların seveceği ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ sırasıyla; Ruanda, Küba, Dominik, Kırgızistan, İsviçre, İtalya, Fransa, Maldivler, Karadağ, Hindistan, Kenya, Avusturya, Norveç, Yunanistan, Finlandiya gibi ülke ve bölgeleri içeriyor.

edebiyathaber.net (16 Ağustos 2019)

Yorum yapın