Masthead header

Genç yazarlar için fırsat

İlkyaz projesi International PEN ve Norveç PEN desteğiyle Türkiye’deki 35 yaş altı yazarları cesaretlendirmek, bu yazarları ve eserlerini (öykü ya da şiir) tanıtmak için yola çıktı.

Her ay üç genç yazar ve kısa eseri, önce İngilizceye ardından o ay iletişime geçilen ve anlaşılan ülkenin diline çevriliyor, böylelikle yazarın/eserin uluslararası boyutta üç dilde tanıtımı yapılıyor. Son beş aylık dönemde sırasıyla Norveç PEN (Norveççe), Almanya PEN (Almanca), Belçika PEN (Felemenkçe), Fransa PEN (Fransızca) ve Güney Afrika PEN (İngilizce) ile anlaşıldı. Her ay farklı bir ülkeyle devam edecek olan bu projede, ayrıca yazısı kabul edilen yazarlara küçük bir miktar honorarium bedeli de ödeniyor.

Yıl sonunda bütün yılın eserlerini ve diğer kazanımlarının  kitaplaştırılması planlanıyor. https://www.ilkyaz.world/ilkyaznedir/ adresinden projeyi inceleyebilirsiniz. Daha fazla genç kaleme ulaşmak amaçlanıyor.

edebiyathaber.net (21 Mayıs 2019)

  • Meltem Gökçe - 11/02/2022 - 17:38

    Sanatçı,yazar Abdullah Cengiz … Web adresi acfanku.tr.gg Hakkındaki tüm bilgiler web adresinde var. İyi günler…cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r