Masthead header

Galia Bernstein’dan çocuklara: “Ben Bir Kediyim”

İllüstratör, yazar Galia Bernstein’ın 5 yaş ve üzeri okurlar için yazdığı Ben Bir Kediyim, Olcay Mağden Ünal çevrisiyle Uçanbalık Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

İllüstratör, yazar Galia Bernstein’dan, bakmakla görmek arasındaki ince farkı, mizahi cümleler ve dikkat çekici görseller eşliğinde anlatan eğlenceli bir kitap: Ben Bir Kediyim

5 yaş ve üzeri minikleri, sevimli bir kendini keşif serüvenine çıkaran bu resimli öykü, küçük okurları hem güldürüyor hem düşündürüyor.

Çitadan pumaya kedigiller familyasının bütün üyelerini tanıtan Ben Bir Kediyim, farklı özelliklere sahip olmanın güzelliğini vurguluyor.

Simon sevimli bir ev kedisidir. Bir gün, kedigiller ailesinin diğer fertleriyle karşılaştığında, kendisinin de onlar gibi bir kedi olduğunu iddia eder ve ortalık karışır. Ailenin bütün BÜYÜK üyeleri tek bir ağızdan kahkahayı basar! Küçük Simon’un ne aslan gibi yeleleri vardır, ne de çita gibi hızlıdır. Puma gibi sert ya da kaplan gibi turuncu da değildir. Oysa Simon tüm bunlara rağmen bir kedidir ve bunu diğerlerine kanıtlamalıdır…

Ormanın kralından evin ufaklığına her boydan kediyi sayfalarına taşıyan Ben Bir Kediyim, “farklıyız ama aslında aynıyız” ilkesini ön plana çıkaran sevimli öyküsüyle çağdaş bir resimli kitap klasiği olmaya aday.

“Simon, diğer herkesten küçük de olsa bir kedi olduğunu herkese kanıtlıyor. Mizahi cümleleri ve Simon’ın bakış açısından yansıtılan görselleriyle Ben Bir Kediyim, eğlenceli ve öğretici bir kitap.”
Booklist

Yazar Hakkında

Galia Bernstein, İsrail’de doğup büyüdü. Kariyerine, haftalık İsrail Ordusu dergisinde tasarımcılık ve illüstratörlük yaparak başladı. Yayıncılık işini sürdüren Bernstein, bir süre boyunca iki farklı çocuk dergisinin sanat yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra ABD’ye taşınarak Parsons Tasarım Okulu’nda eğitim gördü. Uzun yıllardır illüstrasyon, tekstil tasarımı ve amatör seramik çalışmalarıyla ilgileniyor. New York, Brooklyn’de yaşıyor.

Tadımlık>>>

edebiyathaber.net (12 Ocak 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r