Masthead header

Galapera Sanat Selçuk Baran Öykü Ödülü

Jale Sancak tarafından kurulan, 2006 yılından bu yana kent kültürüne katkı sağlamak amacıyla, sanat ve edebiyat etkinlikleri yapmakta olan İstanbul Galatapera Kültür ve Sanat Derneği, 4 Kasım 1999 tarihinde yitirdiğimiz, Türk edebiyatının usta yazarlarından Selçuk Baran adına, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenliyor.

Ödül seçici kurullarında yer almama kararını, ilgisizlik ve umursamazlık nedeniyle yazmaktan vazgeçmiş, kırgın bir yazar olan Selçuk Baran anısına konan ödül için değiştiren ve onu bir yazısında, ‘yaşarken ve yazarken inceliği, duyarlığı, değeri handiyse çiğnenmiş sevgili dost ‘  sözleriyle anan, edebiyatımızın bir diğer usta yazarı Selim İleri’nin başkanı olduğu seçici kurul Sezer Ateş Ayvaz, İlknur Özdemir, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Turhan Günay’dan oluşuyor.

Henüz yayımlanmamış olan ve öykü kitabı niteliği taşıyan yapıtların aday olabileceği ödülün son katılım tarihi 9 Kasım 2012’dir.

Ödül sadece bir yapıta verilecektir. Ödüle değer bulunan yapıt 20 Ocak 2013 tarihinden sonra açıklanacak ve Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından kitap olarak yayımlanacaktır. Ödüle katılmak isteyenler yapıtlarını, Galapera Sanat.Tünel,Ensiz sokak,Şeref apt.no 4 .kat 2.Beyoğlu adresine elden teslim edebilir ya da posta yoluyla gönderebilirler. Ayrıntılı bilgiyi ise laloze68@gmail.com ve www.galapera.org adresinden edinebilirler.

edebiyathaber.net (30 Ağustos 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r