Feridun Andaç ile online edebiyat seminerleri yazar analizleri ile sürüyor

Eylül 25, 2019

Feridun Andaç ile online edebiyat seminerleri yazar analizleri ile sürüyor

Feridun Andaç ile online interaktif sınıf ortamında edebiyat seminerleri “Bir Yazarınız Olmalı” başlığıyla Butik Global Online’da 4 Ekim’de başlıyor.

Seminerlerde amaçlanan:

Online interaktif sınıf ortamında yapılacak olan bu seminer yazar-yapıt/konu eksenli  edebiyat bilgisini geliştirmek, yazar tanıma/okuma, metin çözümleme yöntemlerini öğrenmek isteyen okurlar için düzenlenmekte.

Yazmak için gerekli olan birikimi elde edinme yolu/yordamını gösterme; üzerinde durulan yazar/yapıt/konu ekseninde düşünceleri dile getirip tartışma ortamı yaratma gene seminerlerin diğer bir amacı.

Her yazar için iki hafta, dört saat süre ayrılacak.

 1. Salman Rüshdie/ İki Yıl Sekiz Ay Yirmi Sekiz Gün
 2.  Julian Barnes/ Flaubert’in Papağanı
 3. Carlos Fuentes/ Friedrich Balkonunda
 4.  Milan Kundera/ Gülüşün ve Unutuşun Kitabı

YAN OKUMALAR:

 • Eduardo Galeano/ Biz Hayır Diyoruz
 • J. D. Nasio/  Psikanalizin Yedi Temel Kavramı
 • Amin Maalouf/ Ölümcül Kimlikler
 • Albert Camus/ Başkaldıran İnsan
 • Milan Kundera/ Saptırılmış Vasiyetler
 • W.R. Bion/ Tereddütlü Düşünceler
 • “The Paris Review Röportajları”: Yazarın Odası/ 1-2 
 • Zygmunt Bauman/Edebiyata Övgü 

4 Ekim 2019 – 22 Kasım 2019 arası 8 hafta boyunca Cuma günleri 11:30 – 13:30 arası

Ücret:

8 hafta katılım 600 TL

Feridun Andaç hakkında

1954’te Erzurum’da doğdu. Yükseköğrenimini MÜ Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. İÜ Edebiyat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Edebiyat ve karşılaştırmalı edebiyat dersleri verdi. İnceleme, araştırma ve deneme çalışmalarının yanı sıra yazdığı öyküleri ve gezi yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı, farklı dillere tercüme edildi. Bu alanlarda yayımlanan birçok kitabı olan Andaç, üniversitelerde görev yaptı, özel kurumlarda alanı ile ilgili yöneticilik görevlerinde bulundu. 2002 yılından itibaren Dünya Kitapları’nın yayın yönetmenliğini üstlendi; edebiyat/kültür/sanat/tarih alanında ikiyüzün üzerinde özgün kitabın yayımını yaptı. Cumhuriyet, Dünya ve Birgün gazetelerinde sürekli yazılar yazan Andaç, Marmara  Üniversitesi İletişim ve Güzel Sanatlar fakültelerinde “Günümüz Türk Edebiyatı” , “Kültür Tarihi”, “Eleştiri Kuramları”; Doğuş Üniversitesi’nde “Sanat Tarihi” ve “Yaratıcı Yazarlık” dersleri verdi, veriyor. Deneme, öykü, inceleme dalında bir çok ödülü olan Feridun Andaç,  Attilâ İlhan Kültür Merkezi, Yazıhane&Atölye ve Ceres  Atölye’de verdiği “yaratıcı yazarlık” derslerinin yanı sıra Aydınlık Gazetesi’ndeki yazılarını “Bakışım” köşesinde sürdürmekte, online dergi Edebiyat Haber’de her hafta edebiyatın gündemine dair yazmakta,  yayın danışmanlığı yapmaktadır.

Web: Butik Global Online

Instagram: @butikglobalonline

Facebook: Facebook

edebiyathaber.net (25 Eylül 2019)

Yorum yapın