Masthead header

Ferhat Uludere ile “Aristoteles’ten Borges’e Bir Öykü Yazmak” atölyesi İzmir’de

ferhatYazı Çizi Çeki Atölyesi, Ferhat Uludere yönetiminde “Aristoteles’ten Borges’e Bir Öykü Yazmak” adlı atölye çalışmasıyla iyi bir yazar ve iyi bir okur olmak isteyenlere verimli bir yazma macerası sunuyor. 

“Aristoteles’ten Borges’e Bir Öykü Yazmak” adlı çalışma, 17-18 Aralık’ta gerçekleşecek, sekiz saatlik bir zaman dilimine yayılacak. İki günde dörder saatlik çalışmalarla ilerleyecek..

“Aristoteles’ten Borges’e Bir Öykü Yazmak” edebiyatın sonsuz coğrafyasında usta yazarların ve en az onlar kadar usta roman ve öykü kahramanlarının ışığında ilerleyen bir yazma macerasıdır. Bu yolculuk boyunca Aristoteles’ten Borges’e Don Quijote’den Duras’a kadar birçok yol arkadaşı katılımcıların elinden tutacak, onlara yol gösterecek, bazen de kızacak. Katılımcılar hem okuyacak hem yazacak. Birbirinin hatalarına bakacak birbirinin eksiklerini tamamlayacak.

Atölye boyunca Aristoteles’in Poetika adlı eseriyle başlanıp çeşitli okuma ve yazma çalışmaları yapılacak… Yazma alıştırmalarının yanı sıra bir hikaye yazmak için izlenecek yolda ustaların ışığında ilerlenecek.

Aristoteles’ten Borges’e Bir Öykü Yazmak” aynı zamanda iyi bir okur olma yolunda atılmış bir adım olacak. Metinlerin şifreleri çözülerek yazarların sırlarına vakıf olunacak.

http://yaziciziceki.com/

Tarih: 17-18 Aralık 2016

Saat: 10.00-14.00

Adres: Piyano Butik Ofis 1481 Sokak (Kilise Sokağı – Alsancak İskele karşısındaki sokak) No:9 Alsancak-İzmir

Katılım: 10 kişi

Bilgi ve kayıt için:

0 232 421 61 66

bilgi@yaziciziceki.com

edebiyathaber.net – (2 Aralık 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r